Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-23, 16:36 Autor: Monika Matuszkiewicz

Miała wyłudzić prawa własności do dwóch nieruchomości. Grozi jej do 8 lat więzienia

Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Miała nawiązać kontakty z osobami niezaradnymi życiowo, nabyć prawo do ich mieszkań i potem je sprzedać. Pokrzywdzeni pieniędzy nigdy nie otrzymali. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Iwonie O. Kobieta miała wyłudzać prawa własnościowe do nieruchomości. 46-latka w ten sposób miała dopuścić się oszustwa na szkodę dwóch mężczyzn. Do przestępstwa miało dojść w 2020 roku.
Jeden z pokrzywdzonych to Andrzej N., który mieszkał w jednej z podkluczborskich wsi, a drugim był Rajmund K., mieszkaniec powiatu opolskiego.

- Kobieta zawarła umowę kupna nieruchomości od osoby dotkniętej alkoholizmem. Osoba ta nie miała zdolności do rozpoznania znaczenia zawieranej transakcji - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Osoba nie otrzymała za tę nieruchomość należnego jej wynagrodzenia. Same zaś wynagrodzenie było ustalane na niskim poziomie. Jak się następnie okazało, nieruchomość ta posłużyła Iwonie O. do zawarcia kolejnej transakcji. Rok później zamieniła tę nieruchomość na kolejną nieruchomość, której właścicielem była również osoba dotknięta alkoholizmem.

- Ta osoba również nie miała właściwego rozeznania co do zawieranej transakcji - dodaje Stanisław Bar.

- Jak ustalono, następnie Iwona O. tak nabytą nieruchomość sprzedała następnie, za kwotę istotnie przekraczającą wartość wskazaną we wcześniejszej umowie.

Oskarżona nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej 2023-02-04, godz. 17:20 Trenuj z wojskiem w ferie. Tłumy chętnych w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczą strzelać, rzucać granatem i jak walczyć wręcz. Ponad stu ochotników wzięło udział w zimowym szkoleniu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:20 "Kraina Zdrowia Dzieci". Toyota Park stał się na chwilę największą przychodnią dziecięcą Budynek Toyota Park w Opolu na kilka godzin stał się największą przychodnią dla dzieci w regionie. Trwa akcja NFZ organizowana pod hasłem 'Kraina Zdrowia… » więcej 2023-02-04, godz. 13:49 Pożar mieszkania na osiedlu AK w Opolu. Jest komunikat spółdzielni Jedna osoba ucierpiała w pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Grota Roweckiego w Opolu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.02) przed godziną… » więcej 2023-02-04, godz. 13:30 Startuje kolejna edycja "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". W puli 150 tys. złotych 150 tys. złotych zaplanował gogoliński samorząd na inwestycje w ramach tegorocznej edycji 'Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina'. To projekt wzorowany na… » więcej 2023-02-04, godz. 13:15 Wodzenie niedźwiedzia w Kadłubie. "Niesiemy pomyślność" W Kadłubie w powiecie strzeleckim od rana trwa wodzenie niedźwiedzia. Grupa przebierańców przemierza wioskę i rozwesela mieszkańców. Najważniejszym bohaterem… » więcej 2023-02-04, godz. 11:55 Trwa modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Będzie nie tylko ładniej, ale też cieplej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Wodociągowej w Opolu zmienia się nie do poznania. Trwa wielka modernizacja… » więcej 2023-02-04, godz. 11:00 Studniówka z Radiem Opole. Dzisiaj bawią się maturzyści opolskiego Elektryczniaka Kolejny weekend zabaw studniówkowych z Radiem Opole. Dzisiaj (04.02) na bal wybierają się maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki… » więcej 2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »