Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-10, 15:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Więzienny konflikt o niespłaconą pożyczkę znalazł finał w sądzie

Proces ws. Krzysztofa D. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. Krzysztofa D. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. Krzysztofa D. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. Krzysztofa D. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Krzysztofa D. oskarżonego o to, że wbił plastikowy nóż współwięźniowi w oko. Do zdarzenia miało dość 15 lipca 2021 roku w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Mężczyzna jest także oskarżony o kierowanie gróźb karalnych wobec żony poszkodowanego.
Przyczyną tego konfliktu miał być nieoddany dług 1500 złotych. Krzysztof D., który od 2005 roku odsiaduje inne wyroki, do winy się nie przyznaje.

- Krzysztof D. przebywając w sali 240 umyślnie spowodował uszczerbek na zdrowiu współosadzonego Szandora A. - mówił prokuratur z Jacek Celiński z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich, który odczytywał akt oskarżenia. - Trzymając w ręce plastikowy nóż Krzysztof D. zrobił zamach ręką i dźgnął Szandora A. w prawe oko. W wyniku czego doznał on obrażeń oka prawego, w tym rany powieki górnej oka, rany spojówki oka. Skutkiem tych obrażeń była ślepota oka prawego. Również w okresie od 16 lipca do października 2021 roku, działając wielokrotnie z wykonaniem z góry powziętego zamiaru oraz w celu uzyskania korzyści majątkowej, w trakcie rozmów telefonicznych z Klaudią A. groził zabójstwem jej męża.

Prokuratura zarzuca również Krzysztofowi D., że 15 lipca 2021 roku, stosując przemoc w postaci uderzenia pięścią w twarz i dalsze bicie, spowodował uszkodzenie ciała współwięźnia Szandora A.

Krzysztof D. złożył przed sądem wyjaśnienia, twierdząc, że zarzuty mu postawione są fałszywe i nieprawdziwe. - Są spowodowane przez poszkodowanego chęcią zysku. Wcześniej zeznawał inaczej, potem zmienił zdanie. Jest mi przykro, że tak się stało, ale nie przyczyniłem się do żadnego uszczerbku na zdrowiu - mówił oskarżony.

W trakcie rozprawy sędzia przytoczył wyjaśnienia składane przez Krzysztofa D. w toku śledztwa. - Ten pan sam sobie to zrobił. On był po jakiejś dawce narkotyków, spadł z taboretu na telewizor, który wcześniej rozbił. Nie jest też prawdą, że kontaktowałem się telefonicznie z Klaudią A. (żoną Szandora A.) i że chciałem wymusić na niej jakieś środki finansowe. Nie będę w tej sprawie składał wyjaśnień, bo to nie ma sensu. Ja tylko zadzwoniłem do tej pani, chodziło o wpłaty, które ja dokonałem, żeby im pomóc, a które mieli mi oddać. Pieniądze przelewałem, żeby ta pani miała na wyjazd na wczasy.

Oskarżony zeznał także, że w lipcu 2021 roku w tej samej celi przebywały jeszcze dwie inne osoby, które również miały zeznać, że mężczyzna nie miał nic wspólnego z tymi wydarzeniami.

Dodajmy, że kolejny termin rozprawy wyznaczono na 23 sierpnia.
prokurator
sędzia

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 17:15 "Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak" W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja… » więcej 2022-10-07, godz. 17:00 Zwłoki w tapczanie. Ruszył proces w sprawie zabójstwa Magdaleny M. z Kędzierzyna-Koźla Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył dziś (07.10) proces Jakuba D. oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »