Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-09, 15:25 Autor: Monika Matuszkiewicz

Napad na taksówkarza. Przed sądem w Opolu ruszył proces dwóch oskarżonych

W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić taksówkarza [fot.M.Matuszkiewicz]
"To była spontaniczna akcja. Nie planowaliśmy tego". Tak dziś (09.08) przed Sądem Okręgowym w Opolu mówili oskarżeni w sprawie napadu na taksówkarza. Do tego zdarzenia miało dojść 15 lutego przed godziną 04:00 rano na osiedlu Chabrów w Opolu. Sprawcy to mieszkańcy Chorzowa w wieku 20 i 26 lat. Młodszy z mężczyzn przyznał się do winy, a starszy tylko częściowo.
- Klaudiusz S. chwycił pokrzywdzonego za gardło i uderzył go pięścią w twarz. Natomiast Manuel D. przystawił pokrzywdzonemu nóż do twarzy w okolicy oka i uderzył go kilkukrotnie pięścią w twarz - mówi prokurator Marek Mikosek z Prokuratury Rejonowej w Opolu.

- A następnie dokonał kradzieży pieniędzy należących do pokrzywdzonego w kwocie 400 złotych i telefonu komórkowego o wartości 700 złotych. W skutego czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia prawego oczodołu i gałki ocznej, stłuczenia potylicy czołowej ciemieniowej prawej i otarcia naskórka prawego policzka. Obrażenia te spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia, trwający nie dłużej niż 7 dni.

- Nad ranem 15 lutego otrzymałem od dyspozytora zgłoszenie, że mam wykonać kurs na ulicę Luboszycką. Pojechałem tam i 3 mężczyzn poprosiło mnie o podjechanie do sklepu monopolowego. Jak tam byliśmy okazało się, że nie zabrali z domu pieniędzy i musiałem się wrócić. Jeden z nich wyszedł po pieniądze, a dwójka została - dodał pokrzywdzony.

- Jeden złapał mnie za szyję i przystawił nóż do policzka, a drugi zaczął bić i powiedział, żebym mu oddał pieniądze i telefon. Ten pan, który ma tatuaż tutaj obok, to bił mnie, a ten drugi trzymał z tyłu nóż i siedział z tyłu.

Pokrzywdzony potwierdził, że siedzący na ławce oskarżeni to sprawcy napadu. 26-letni Manuel D. przyznał się do winny częściowo. Jak twierdził, nie pamięta za dużo, bo wypił dużo alkoholu.

- Pamiętam jedynie, że siedziałem za tym taksówkarzem i złapałem go. Była szamotanina. A potem pamiętam, jak gdzieś uciekaliśmy, przez jakiś płot. Pamiętam, że złapałem tego taksówkarza, ale Wysoki Sądzie, ja znam siebie i nigdy nie miałem ciągłości do żadnych noży. Nie będę się po prostu przyznawał do czegoś, co wątpię, że zrobiłem, bo w zasadzie tego nie pamiętam.

Drugi ze sprawców 20-letni Klaudiusz S. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności, bo dział w warunkach recydywy. Starszemu z mężczyzn grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Następną rozprawę wyznaczono na 30 sierpnia.
prokurator Marek Mikosek
Pokrzywdzony
Oskarżony

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej 2022-09-27, godz. 16:00 Samorządy szukają pomysłów na oszczędzanie energii. "Zacznijmy korzystać z prądu, tak jak u siebie w domu" Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będzie musiała obniżyć zużycie energii o 10 procent. Tak wynika z założeń tarczy solidarnościowej… » więcej 2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »