Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-07, 17:15 Autor: Grzegorz Frankowski

"Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak"

Finał konkursu
Finał konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
Finał konkursu
Finał konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
Finał konkursu
Finał konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
Finał konkursu
Finał konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
Finał konkursu
Finał konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja książeczki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych. Z grona kilkudziesięciu prac nadesłanych z 51 placówek, zwyciężyła namalowana przez Natalię Warciak, zeszłoroczną absolwentkę kędzierzyńskiego przedszkola.
- Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych – mówi laureatka konkursu. - Można nie zauważyć samochodu i można się przewrócić. Nie można przebiegać przez jezdnię, bo można się przewrócić i auto nie zobaczy. Przez przejście można przechodzić na zielonym świetle, a na czerwonym trzeba się zatrzymać - dodaje jeden z uczestników konkursu ''Bezpieczny przedszkolak''.

- Praca, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie była - naszym zdaniem - najlepsza. Jest też pracą, która niesie pewną informację na temat bezpieczeństwa – mówi mł. insp. Maciej Milewski, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, główny organizator konkursu.

- Jednym z takich bardzo ważnych celów tego konkursu, było nakłonienie dzieci do rysowania takich prac plastycznych, które opowiadają o tematyce bezpieczeństwa. Właśnie ta praca, która została nadesłana przez przedszkole w Kędzierzynie-Koźlu, okazała się tą pracą zwycięską. Dużym wyróżnieniem będzie to, że właśnie ta praca plastyczna dziecka z tego przedszkola jest na okładce tej książeczki, która jest owocem tego konkursu. Jest to książeczka '' Bezpieczny przedszkolak''. To wydawnictwo profilaktyczne.

Organizatorem konkursu ''Bezpieczny przedszkolak'' jest Wydział Prewencji Komendy wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, kuratorium oświaty oraz Fundacja Pro-Lege.
Natalia Warciak
Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »