Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-04, 17:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy

Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przedszkolaki z Głubczyc i czeskiej Ostrawy wzięły udział we wspólnych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni, strażacy i policjanci uczyli dzieci udzielania pomocy, podstaw reanimacji, numerów alarmowych czy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego.
- Już od 10 lat współpracujemy z czeskim przedszkolami z Ostrawy – mówi Anna Pyrczak, dyrektor przedszkola nr 1 w Głubczycach. - Każdego roku spotykamy się, aby dzieciom przekazać różne bardzo ciekawe i bardzo ważne tematy na temat bezpieczeństwa, i nie tylko. Chcemy, aby dzieci dowiadywały się jak najwięcej o tych sytuacjach, w których może nie umieją sobie radzić, ale będą umiały poprzez to działanie.

- Pokazaliśmy dzieciom podstawy pierwszej pomocy - mówi Michał Korzekwa, ratownik medyczny. - Pozycje boczne bezpieczne, zaopatrywanie ran, jak w ogóle się zachowywać w czasie wypadku, kiedy jest jakiś dorosły, albo kiedy tego dorosłego nie ma, bo jest nieprzytomny. Postaramy się to wszystko dzieciom przekazać w jak najprostszy sposób, żeby coś z tego wyniosły ciekawego.

- Staramy się kreować bezpieczne zachowania w ruchu drogowym u jak najmłodszych osób, stąd dzisiejsza wizyta u przedszkolaków - mówi asp. Łukasz Golinowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. - Widzimy, że przynosi to efekt. Dzisiaj mamy do czynienia z najmłodszymi, ponieważ są to trzy, czterolatki, które wiedzą co maja robić na drodze, znają podstawowe znaki. Między innymi tak bardzo ważny znak, jak znak stop, znak ustąp pierwszeństwa przejazdu, czy sygnalizacja świetlna.

Dodajmy, że zajęcia polskich i czeskich przedszkolaków w ramach projektu ''Bezpiecznie po świecie'' odbyły się w sali sportowej głubczyckiej szkoły podstawowej nr 3. Na 20 października została zaplanowała rewizyta w Ostrawie.
Anna Pyrczak
Michał Korzekwa
Łukasz Golinowski

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 16:04 Coraz więcej małych pacjentów trafia do szpitali z wirusem RSV Wirus RSV w natarciu. W ostatnim czasie przybywa dzieci nim zakażonych. Niestety często objawy są tak silne, że potrzebna jest hospitalizacja, w tym także… » więcej 2022-12-06, godz. 15:45 Alkohol, marihuana i rozbite auto. Sobotni wieczór w Głubczycach Pijany 27-letni mężczyzna uszkodził samochód na jednym z rond w Głubczycach. Sprawca próbował ukryć pojazd, ale świadkiem tego zdarzenia był jeden z… » więcej 2022-12-06, godz. 15:26 Mikołaj spotkał się z ukraińskimi dziećmi w Opolu [ZDJĘCIA] Święty mikołaj pamięta dzisiaj o wszystkich dzieciach, także tych, które do naszego województwa przyjechały po wybuchu wojny w Ukrainie. Spotkanie dla… » więcej 2022-12-06, godz. 14:39 Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie… » więcej 2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: Izba Administracji Skarbowej zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 13:00 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »