Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-06, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie"

Komenda Powiatowe Policji w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Komenda Powiatowe Policji w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Komisariat w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Komisariat w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Komisariat w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Komisariat w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców przyjmują oficerowie w brzeskiej komendzie.
Jak przyznaje burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, temat od dłuższego czasu wzbudzał spore zainteresowanie mieszkańców.

- Wiadomo, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to jesteśmy nim wszyscy zainteresowani. Początkowo były pewnego rodzaju wątpliwości, jak to ma działać, natomiast wytłumaczono nam, że nie będzie rzeczywiście dyżurnych, natomiast policjanci będą, oni będą w terenie - powiedział.

Plany zmian wzbudziły obawy także w Grodkowie, gdzie niespełna 3 lata temu otwierano nowy komisariat. Burmistrz Marek Antoniewicz wskazuje, że część mieszkańców bała się o to, czy jednostka będzie nadal funkcjonować.

- Poszła informacja, że będzie likwidacja komisariatu w Grodkowie, co jest nieprawdą. Komisariat będzie funkcjonował, według zapewnień policji, 24 godziny na dobę. Te zmiany weszły w życie niedawno, a więc trudno jest jeszcze je ocenić. Na razie nie mam żadnych sygnałów negatywnych - dodaje.

Policja zapewnia, że zmiany nie zmniejszą bezpieczeństwa mieszkańców. Rzecznik prasowy brzeskiej komendy asp. Patrycja Kaszuba wskazuje nawet, że dzięki temu policjanci będą częściej widziani w terenie.

- Etaty, które były zajmowane przez oficerów dyżurnych, nadal pozostały w tych komisariatach, więc w jednostkach zostanie wzmocniony pion kryminalny i prewencyjny. W czasie służby większa liczba funkcjonariuszy będzie realizowała zadania na rzecz bezpieczeństwa bezpośrednio na ulicach Grodkowa i Lewina Brzeskiego - zapowiada.

Po jednym dyżurnym z obu miast pełni teraz służbę w brzeskiej komendzie.

Dodajmy, że oba komisariaty nadal pracują w trybie całodobowym, jednak telefony alarmowe są odbierane w Brzegu. Osoby, które decydują się odwiedzić komisariat osobiście, mogą porozmawiać z dyżurnym za pośrednictwem domofonu.
Artur Kotara
Marek Antoniewicz
asp. Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »