Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 20:30 Autor: Maciej Marciński

Przyjdź, zabierz dowolne drzewko i zasadź je w ogrodzie. Trwa ogólnopolska akcja sadziMY [ZDJĘCIA, FILM]

Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole
Przyjdź, zabierz dowolne drzewko i zasadź je w ogrodzie - z takiej propozycji mogły skorzystać wszystkie osoby, które wzięły udział w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji o nazwie #sadziMY. W Opolu sadzonki rozdawano na placu Wolności oraz w Nadleśnictwie przy ul. Groszowickiej 10.
- W akcji chodzi o to, aby namówić największą liczbę osób do tego, aby przyszli, wybrali i zasadzili swoje własne drzewo - mówi Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole.

- Lasy Państwowe rozdają sadzonki w czasie tych kilku dni, a każdy kto ma jakikolwiek kawałek działki przydomowej i do tej pory nie wiedział, że tak można, przychodzi, bierze drzewko, dwa, sadzi i cieszy się z jego wzrostu. Dzięki temu w Polsce jest tych drzew znacznie więcej, tlenu jest więcej i wszystkim nam żyje się bardziej zielono i lepiej.

Akcja, która została zainicjowana przez parę prezydencką, rok w rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Spora kolejka osób ustawiła się na placu Wolności w Opolu.

- Dostałem sosnę i świerk. Uważam, że tej zieleni powinno być znacznie więcej - mówi mieszkaniec Opola. - Uwielbiam jak jest tak zielono. Jak tylko te drzewa wyrastają, to jest znacznie chłodniej i przyjemniej na dworze. Bardzo się cieszę, że dostałam te drzewka - dodaje mieszkanka.

Dodajmy, że po sadzonkę możemy wybrać się również jutro (30.09) w godzinach 9:00 do 15:00. Nadleśnictwo Opole w sumie rozda 5,5 tysiąca sadzonek sosny, świerku i lipy.
Marek Cholewa
mieszkańcy Opola
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 Trudne warunki na trasach. Mnożą się zdarzenia drogowe Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zatrucie w ośrodku, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej 2022-11-26, godz. 09:15 Najważniejszymi partnerami są nauczycie WF. Minister Kamil Bortniczuk o "Sportowych Talentach' - W tym programie wzorujemy się trochę na rozwiązaniach słoweńskich - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »