Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-30, 13:15 Autor: Witold Wośtak

Bezpłatne sadzonki czekają w całej Polsce. Do udziału zachęca Nadleśnictwo Opole i ARiMR

M. Cholewa i W. Komarzyński [fot. Witold Wośtak]
M. Cholewa i W. Komarzyński [fot. Witold Wośtak]
Nadal można odbierać sadzonki drzew w nadleśnictwach całej Polski. Trwa drugi dzień akcji #sadziMY z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.
W całym kraju do rozdania jest ponad milion drzewek. - Czekamy w naszej siedzibie i na placu Wolności do 15:00 - mówi nadleśniczy Marek Cholewa.

- My mamy w Opolu gatunki, które najlepiej radzą sobie ze słabymi glebami, czyli oferujemy sosnę, świerk i modrzew. W innych nadleśnictwach można otrzymać również gatunki liściaste i owocowe. Nie ograniczamy liczby sadzonek, jeśli ktoś ma większą działkę i chce posadzić kilka drzew. Najważniejsze, aby biorąc jedno lub dziesięć drzewek, wszystkie je posadzić.

Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zaznaczył, że ARiMR wspiera wiele działań proekologicznych.

- W tym roku przeprowadziliśmy już nabór na zakładanie lasu między 1 czerwca a 1 sierpnia. Rolnicy mogli starać się o wsparcie rzędu 8-12 tysięcy złotych na założenie jednego hektara lasu. Trzeba powiedzieć, że każdego roku zainteresowanie jest spore. Znaczące są również pieniądze wypłacane jako premia pielęgnacyjna, która może trwać do dwunastu lat.

Dodajmy, że co roku pracownicy Lasów Państwowych sadzą około pięciuset milionów drzew. W Polsce jest 429 nadleśnictw.
Marek Cholewa
Wojciech Komarzyński

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »