Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 20:30 Autor: Maciej Marciński

Przyjdź, zabierz dowolne drzewko i zasadź je w ogrodzie. Trwa ogólnopolska akcja sadziMY [ZDJĘCIA, FILM]

Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole
Przyjdź, zabierz dowolne drzewko i zasadź je w ogrodzie - z takiej propozycji mogły skorzystać wszystkie osoby, które wzięły udział w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji o nazwie #sadziMY. W Opolu sadzonki rozdawano na placu Wolności oraz w Nadleśnictwie przy ul. Groszowickiej 10.
- W akcji chodzi o to, aby namówić największą liczbę osób do tego, aby przyszli, wybrali i zasadzili swoje własne drzewo - mówi Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole.

- Lasy Państwowe rozdają sadzonki w czasie tych kilku dni, a każdy kto ma jakikolwiek kawałek działki przydomowej i do tej pory nie wiedział, że tak można, przychodzi, bierze drzewko, dwa, sadzi i cieszy się z jego wzrostu. Dzięki temu w Polsce jest tych drzew znacznie więcej, tlenu jest więcej i wszystkim nam żyje się bardziej zielono i lepiej.

Akcja, która została zainicjowana przez parę prezydencką, rok w rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Spora kolejka osób ustawiła się na placu Wolności w Opolu.

- Dostałem sosnę i świerk. Uważam, że tej zieleni powinno być znacznie więcej - mówi mieszkaniec Opola. - Uwielbiam jak jest tak zielono. Jak tylko te drzewa wyrastają, to jest znacznie chłodniej i przyjemniej na dworze. Bardzo się cieszę, że dostałam te drzewka - dodaje mieszkanka.

Dodajmy, że po sadzonkę możemy wybrać się również jutro (30.09) w godzinach 9:00 do 15:00. Nadleśnictwo Opole w sumie rozda 5,5 tysiąca sadzonek sosny, świerku i lipy.
Marek Cholewa
mieszkańcy Opola
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]
Akcja Lasów Państwowych sadziMY, Opole [fot. Maciej Marciński]

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 11:15 Trójwymiarowy obraz na sali operacyjnej. Lekarze z OCO rozpoczęli zabiegi z wykorzystaniem robota XXI wiek wkroczył całą szerokością do Opolskiego Centrum Onkologii. W szpitalu ruszyły zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego robota, którego szpital wydzierżawił… » więcej 2022-12-05, godz. 10:50 Wciąż obowiązuje zakaz spożywania wody w gminach: Łubniany i Turawa Woda w Turawie oraz gminie Łubniany wciąż nie nadaje się do bezpośredniego użycia. Badania przeprowadzone przez sanepid w zeszłym tygodniu wykazały obecność… » więcej 2022-12-05, godz. 09:30 Kredyty na mieszkania, wyższa emerytura i ulgi podatkowe dla pracujących. PSL prezentuje "Uczciwy Plan dla Polski" - Nasz program ma elementy socjalne, ale jest to głównie program prorozwojowy, mający dać impuls do wzrostu potencjału polskiej gospodarki - powiedział w… » więcej 2022-12-05, godz. 08:10 W tym tygodniu autobusy rozpoczną kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne W tym tygodniu uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych znajdujących… » więcej 2022-12-05, godz. 06:24 Głuchołazy: pożar mieszkania. Jedna osoba poszkodowana Jedna osoba została poszkodowana w nocnym pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Głuchołazach. » więcej 2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej 2022-12-04, godz. 17:44 Charytatywna zbiórka podczas świątecznego jarmarku w Opolu Na jarmarku bożonarodzeniowym można nie tylko zasmakować przysmaków, ale m.in. zobaczyć występy romskim zespołów. Stowarzyszenie 'Górska Roma' prowadzi… » więcej 2022-12-04, godz. 16:31 Uwaga, kierowcy. Są utrudnienia na A4 po dachowaniu lawety przewożącej auto Kolizja na A4. Między węzłami Strzelce Opolskie i Łany na km 281 doszło do dachowania lawety z samochodem osobowym. Zablokowany jest prawy pas w kierunku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »