Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 12:15 Autor: Maja Laksy

"Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży". Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
O problemach związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży rozmawiają specjaliści, wykładowcy i praktycy z dziedziny psychiatrii. Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, które zorganizowano w murach Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
- Sytuacja ostatnich lat nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. W związku z tym pojawiają się problemy ze zdrowiem psychicznym i różnego rodzaju zjawiska, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia - mówi Alicja Głębocka, profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

- Na pewno niepokojące jest to, że Polska jest w czołówce europejskiej jeżeli chodzi o liczbę samobójstw wśród dzieci. My musimy się bardzo poważnie zastanowić z jednej strony jak pomóc tym dzieciom, a z drugiej strony jak możemy organizować życie tych dzieci i rodzin, z których te dzieci pochodzą. Tak, aby minimalizować ryzyko pojawiania się zaburzeń psychicznych i ryzyko autoagresywnych działań.

- Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży. Oni w zasadzie zostali sami ze swoimi problemami - zaznacza Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- Dorośli skupili się na swoich problemach. Bardzo mało tych kontaktów społecznych, które również są integralną częścią zdrowia, a teraz mamy taki moment, w którym musimy działać wielopoziomowo. Czyli z jednej strony pomagać tym, którzy już jakieś problemy mają, a z drugiej strony musimy bardzo duży wysiłek włożyć w działania profilaktyczne.

Dodajmy, że na jutro (29.09) zaplanowano część warsztatową.
Alicja Głębocka
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morrison, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej 2024-05-26, godz. 09:10 Burze na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie synoptyków oraz alert RCB Kolejne ostrzeżenie przed burzami na Opolszczyźnie. IMGW we Wrocławiu ostrzega mieszkańców wszystkich powiatów w województwie opolskim o niebezpiecznych… » więcej 2024-05-26, godz. 09:00 Turyści zachwyceni kwitnącym ogrodem dendrologicznym w Lipnie Końcówka maja to jeden z najlepszych momentów na odwiedzenie arboretum w Lipnie obok Niemodlina. Obecnie w ogrodzie dendrologicznym kwitną azalie, różaneczniki… » więcej 2024-05-26, godz. 07:30 Dzisiaj Dzień Matki. Opolskie przedszkolaki ze specjalnymi życzeniami Przygotowują śniadania, dbają o nas, kiedy jesteśmy chorzy, a kiedy trzeba to zaplotą warkocza czy zagrają w piłkę. Mowa oczywiście o mamach, które dziś… » więcej 2024-05-25, godz. 23:18 Zderzenie osobówki z motocyklistą koło Zimnic Małych Do tego zdarzenia doszło w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej nr 45, w miejscu, gdzie droga jest zwężona. » więcej 2024-05-25, godz. 20:30 Życzliwość i wesoła atmosfera w Betanii. "Przez pikniki odczarowujemy mity o hospicjum" 'Hospicjum nie musi kojarzyć się wyłącznie z ostatnim etapem życia'. Takie było przesłanie dzisiejszego (25.05) 'Pikniku dla Betanii' w siedzibie Stowarzyszenia… » więcej 2024-05-25, godz. 17:45 Są najlepszymi policjantami drogówki w opolskim garnizonie i pojadą na konkurs krajowy Z sześcioma konkurencjami mierzyli się kandydaci do tytułu najlepszego 'Policjanta Ruchu Drogowego' w województwie opolskim. Wygrał sierżant sztabowy Michał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »