Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 12:15 Autor: Maja Laksy

"Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży". Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży [fot.Maja Laksy]
O problemach związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży rozmawiają specjaliści, wykładowcy i praktycy z dziedziny psychiatrii. Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, które zorganizowano w murach Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
- Sytuacja ostatnich lat nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. W związku z tym pojawiają się problemy ze zdrowiem psychicznym i różnego rodzaju zjawiska, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia - mówi Alicja Głębocka, profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

- Na pewno niepokojące jest to, że Polska jest w czołówce europejskiej jeżeli chodzi o liczbę samobójstw wśród dzieci. My musimy się bardzo poważnie zastanowić z jednej strony jak pomóc tym dzieciom, a z drugiej strony jak możemy organizować życie tych dzieci i rodzin, z których te dzieci pochodzą. Tak, aby minimalizować ryzyko pojawiania się zaburzeń psychicznych i ryzyko autoagresywnych działań.

- Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży. Oni w zasadzie zostali sami ze swoimi problemami - zaznacza Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- Dorośli skupili się na swoich problemach. Bardzo mało tych kontaktów społecznych, które również są integralną częścią zdrowia, a teraz mamy taki moment, w którym musimy działać wielopoziomowo. Czyli z jednej strony pomagać tym, którzy już jakieś problemy mają, a z drugiej strony musimy bardzo duży wysiłek włożyć w działania profilaktyczne.

Dodajmy, że na jutro (29.09) zaplanowano część warsztatową.
Alicja Głębocka
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »