Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-25, 13:44 Autor: Kuba Biel/PAP/IAR/Bogusław Kalisz

Jarosław Kaczyński na Opolszczyźnie. "W ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo"

Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Nowak
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Nowak
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Nowak
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Nowak
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Biel
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Biel
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Biel
Jarosław Kaczyński w Nysie foto: K.Biel
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Jarosław Kaczyński w Nysie foto:V.Porowska/facebook
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedza dzisiaj (25.09) województwo opolskie. Trwa spotkanie z mieszkańcami Nysy.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w Nysie, że w ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo, które w kryzysowym momencie odpowiada na wyzwania polityczne i militarne. Szef partii podkreślał, że tocząca się na Ukrainie wojna ma znacznie szerszy wymiar niż regionalny. Podkreślił, że w tej sytuacji bezpieczeństwo staje się bardzo istotne.

- Stworzyliśmy państwo, które w momencie kryzysu było w stanie odpowiedzieć na wyzwania humanitarne. I tu jest ogromna zasługa społeczeństwa, trzeba się za to Polakom bardzo nisko kłaniać, ale było to państwo w stanie i jest w stanie odpowiadać na wyzwania polityczne, ale i także militarne. Zdołaliśmy udzielić bardzo znacznej pomocy w tych obydwu dziedzinach - Ukrainie. Ciągle tej pomocy udzielamy - dodał.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że rządowi Zjednoczonej Prawicy udało się naprawić polskie finanse publiczne. Na spotkaniu z mieszkańcami Nysy polityk podkreślał, że udało się dynamiczne zwiększyć wpływy budżetowe. Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że ciągu ostatnich siedmiu lat wzrost dochodów państwa był dużo większy niż wzrost PKB w kraju.

Prezes PiS na spotkaniu z mieszkańcami Nysy zadał pytanie: "czemu służy aparat państwowy?" i wskazywał, że państwo służy obywatelom - szczególnie w sferze zapewniania im bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego.

Państwo - jak mówił - musi także bronić bezpieczeństwa wobec samego siebie. "Państwo, które łamie prawo, łamie praworządność, które nastaje na prawa obywatelskie jest też niebezpieczeństwem dla obywateli. Muszą być mechanizmy przed tym broniące" - podkreślił Kaczyński.

Jak stwierdził, to jest moment w historii Polski i świata, w którym funkcje, szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa zewnętrznego, trzeba mocno podkreślić.

"Mamy przecież wojnę, która toczy się na Ukrainie, ale która już dzisiaj ma w gruncie rzeczy znacznie szerszy wymiar. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że ma wymiar światowy. Nie dlatego, że walki toczą się na całym świecie jak w czasie II wojny światowej, tylko dlatego, że np. skutki ekonomiczne sięgają bardzo daleko" - powiedział prezes PiS.

To bezpieczeństwo - jak dodał - staje się bardzo istotne, bo nie jest zagrożeniem potencjalnym, ale bezpośrednim.

"Tutaj należy postawić następne pytanie, jak polskie władze odpowiadają na tę sytuację, albo mówiąc najprościej: czy dają radę. (...) Sadzę, że odpowiedź jest uzasadniona, trudno ją zakwestionować, jeżeli trzymamy się faktów, że tak. Rzeczywiście stworzyliśmy państwo, które w momencie kryzysu było w stanie odpowiedzieć na wyzwania humanitarne i tu jest oczywiście ogromna zasługa społeczeństwa, trzeba się za to bardzo nisko kłaniać. Ale państwo było także w stanie i jest w stanie odpowiadać na wyzwania polityczne, ale także i militarne" - podkreślił prezes PiS.

Zwrócił uwagę, że Polska udzieliła znacznej pomocy Ukrainie i ta pomoc jest dalej udzielana. "Robimy to w interesie Ukrainy oczywiście, ale robimy to przede wszystkim we własnym interesie" - zaznaczył Kaczyński.

Przez siedem lat zebraliśmy do budżetu o prawie 1 bilion zł więcej niż w poprzednim okresie; opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem pozwoliło to na reformę polityki społecznej i realizację obietnic.
Podczas spotkania przedwyborczego z mieszkańcami Nysy Kaczyński powiedział, że obietnice składane Polakom przez PiS siedem lat temu zostały - jego zdaniem - spełnione. "Te wszystkie zadania, które sobie wtedy postawiliśmy, które dla niektórych były niewykonalne, z ogromnej ich większości wywiązaliśmy się" - mówił.

Prezes PiS wymienił w tym kontekście zmiany w polityce społecznej. "Powiedzieliśmy, że naprawimy politykę społeczną, że ta ogromna przepaść społeczna, która dzieliła Polaków zostanie zmniejszona. (...) Została bardzo zmniejszona" - powiedział.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że "być może" Polska wytoczy Unii Europejskiej procesy sądowe w sprawie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. "Prędzej, czy później te pieniądze dostaniemy. Sądzę, że po prostu po zwycięskich wyborach" - podkreślił.
Polska do czasu wypłaty środków z KPO zobowiązała się wypełnić określone kamienie miliowe.

W Nysie prezes PiS spotkał się z mieszkańcami. Następnie Jarosław Kaczyński pojedzie do Opola.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Trwają przygotowania Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej 2022-11-29, godz. 12:40 Tragiczny listopad na opolskich drogach. W policyjnych statystykach odnotowano kolejny śmiertelny wypadek Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Żywocicach. Wczoraj (28.11) późnym popołudniem na drodze krajowej 45, na wysokości… » więcej 2022-11-29, godz. 12:39 Autostrada A4: węzeł Opole Południe zamknięty do 16 grudnia Nie do 30 listopada, a do 16 grudnia będzie zamknięty węzeł autostradowy Opole Południe - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… » więcej 2022-11-29, godz. 12:01 Rynek w Baborowie odzyska dawny blask. Rozpoczyna się remont centralnego placu miasta Rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Centralny plac miasta całkowicie zmieni swój dotychczasowy wygląd. Na początek zostanie wymieniona… » więcej 2022-11-29, godz. 10:40 Kranówka z sieci Michałówek już zdatna do spożycia - informują służby sanitarne Mieszkańcy miejscowości Michałówek, Sosnówka i Grodziec w gminie Niemodlin już mogą pić i korzystać z kranówki. Jak potwierdził Powiatowy Inspektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »