Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-15, 17:00 Autor: PAP (oprac. Agnieszka Stefaniak)

Zabił, a zwłoki schował do skrzyni łóżka. Gotowy jest akt oskarżenia przeciwko mordercy z Kędzierzyna-Koźla

Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa 29-letniej kobiety [fot. policja]
Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa 29-letniej kobiety [fot. policja]
Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Jakubowi D., któremu zarzuca się morderstwo swojej partnerki, został skierowany do Sądu Okręgowego w Opolu.
Do zdarzenia jak ustalili śledczy doszło 22 marca w Kędzierzynie-Koźlu. Na policję zgłosiła się rodzina Magdaleny M., zaniepokojona brakiem kontaktu z kobietą, mieszkającą z Jakubem D.

Policja siłą weszła do mieszkania. W skrzyni łóżka znaleziono zwłoki kobiety. Jak stwierdzono w trakcie śledztwa, została uduszona poduszką. W momencie wejścia policji do mieszkania, jej partner przebywał w pracy. Jak poinformował Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury, współlokator zamordowanej jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

Zdaniem śledczych, do morderstwa doszło w czasie, gdy oskarżony był w mieszkaniu razem z pokrzywdzoną. Nie stwierdzono śladów włamania, a klucze do mieszkania miał tylko oskarżony. Drugi komplet znaleziono w zamkniętym mieszkaniu. W ocenie prokuratury o winie oskarżonego świadczyć mają także znalezione w jego telefonie komórkowym wyszukiwania w internecie sposobów uśmiercania, a w dniu dokonania zbrodni, informacji o znalezionych w Kędzierzynie-Koźlu zwłokach kobiety. Jak zeznali świadkowie, pokrzywdzona bała się oskarżonego i wcześniej mówiła o rozpadzie swojego związku z Jakubem D.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Jak zapewniał śledczych, gdy wychodził do pracy, Magdalena M. jeszcze żyła. Wobec oskarżonego sąd zastosował areszt tymczasowy. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 08:45 Choinki zamiast wyrzucić można podarować - kozom jako przysmak Koniec stycznia to ostatnie dni, kiedy w naszych domach stoją świąteczne drzewka. Okazuje się, że mogą być one jeszcze wykorzystane. » więcej 2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »