Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-24, 16:00 Autor: Maja Laksy

Złóż wniosek i otrzymaj stypendium ministra obrony narodowej. Wartość pomocy to ponad 2200 złotych

Polscy i niemieccy żołnierze porządkują dawny obóz jeniecki w Łambinowicach [fot. Elżbieta Góra/FB 10 Opolska Brygada Logistyczna]
Polscy i niemieccy żołnierze porządkują dawny obóz jeniecki w Łambinowicach [fot. Elżbieta Góra/FB 10 Opolska Brygada Logistyczna]
50. studentów cywilnych z kraju, którzy kształcą się na jednym spośród 16 określonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej kierunków mogą ubiegać się o stypendium. Program pomocy finansowej jest skierowany do tych, którzy w roku akademickim 2022/2023 rozpoczną jednolite studia magisterskie lub licencjackie. W drugim z wymienionych przypadków student musi zadeklarować, że będzie kontynuował naukę na studiach II stopnia.
- Kandydat na żołnierza, oprócz wniosku, składa niezbędne załączniki - informuje mjr Tomasz Golec, oficer prasowy ośrodka zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- Pierwszym załącznikiem jest wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Następnie należy uczestniczyć w zajęciach Legii Akademickiej w module podoficerskim w trakcie trwania studiów. Drugim załącznikiem jest wniosek o powołanie do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej, ale tym razem na czas kształcenia w ramach kursu oficerskiego. Trzeci załącznik to też duże zobowiązanie, czyli wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Wysokość stypendium to 2280 złotych. Pomoc finansowa przysługuje studentowi na okres 5 lat i będzie wypłacana przez 10 miesięcy w roku. Niezbędne dokumenty, które należy złożyć do 31 sierpnia dostępne są na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu. To również tam można sprawdzić kierunki studiów, które kwalifikują się do programu.

Dodajmy, że po ukończeniu kursu oficerskiego i zdaniu odpowiednich egzaminów, absolwent przez minimum 5 lat będzie żołnierzem zawodowej służby wojskowej.
mjr. Tomasz Golec

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »