Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-19, 18:46 Autor: Agnieszka Stefaniak

Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY]

Nawałnica w Opolu. Film i zdjęcie: Kamil Żydek
Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami pracowity wieczór.
Od godziny 18:00 ruszyła lawina zgłoszeń do opolskich strażaków. W samym Opolu odnotowano w ciągu kilkudziesięciu minut około 100 zgłoszeń. Głównie dotyczą one powalonych drzew i połamanych gałęzi. Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Zalane są także drogi z powodu przepełnionych studzienek kanalizacyjnych. Druhowie z Opola interweniują już m.in. przy ulicy Armii Krajowej i Sienkiewicza.

- Na osiedlu AK, przy ul. Bytnara Rudego przewróciło się duże drzewo, niszcząc jedną z konstrukcji na placu zabaw. Gałęzie zahaczyły też o balkon pobliskiego bloku - informuje słuchaczka Radia Opole.

AKTUALIZACJA:
Do godziny 19:30 strażacy odnotowali 252 zgłoszenia. Najwięcej, bo ponad 100 dotyczy Opola i powiatu opolskiego. Teraz działania prowadzone są również w powiecie kluczborskim oraz kędzierzyńsko-kozielskim. Dotyczą głównie zalanych piwnic i połamanych drzew. Co ważne nikt do tej pory nie ucierpiał.

O szczegółach mówi młodszy kapitan Elżbieta Zalewska ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu:

- Głównie dotyczą zalanych dróg, zalanych posesji. Mamy też zgłoszenia o powalonych drzewach, zerwanych liniach energetycznych, a także o uszkodzonych pojazdach przez połamane drzewa. Mamy też informację o zerwanych gałęziach, które blokują przejazd, a także o drzewach leżących na drogach. Nie mamy informacji, aby jakakolwiek osoba została poszkodowana przy tych zdarzeniach.

Jak dodają strażacy sytuacja jest dynamiczna i co chwilę otrzymują nowe zgłoszenia od mieszkańców.

Przypomnijmy, że do godziny 4 w nocy obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo możliwe do 110 km/h. Miejscami grad.
Burze i ulewy przechodzą przez region
Burze i ulewy przechodzą przez region
Elżbieta Zalewska

Wiadomości z regionu

2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej 2022-10-01, godz. 11:15 Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali… O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa… » więcej 2022-10-01, godz. 10:30 Sobota z warsztatami ekologicznymi i pieczonym ziemniakiem w Kluczborku. Można pomóc Antosiowi z Wołczyna Na dwie ciekawe inicjatywy zaprasza Centrum Kultury w Kluczborku. Przed południem (o 11:00) rozpocznie się Eko-piknik dotowany przez urząd marszałkowski. » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 Brzeg: remont ulicy Reymonta jednak z rządowym dofinansowaniem. Miasto chce szukać wykonawcy prac Ulica Reymonta w Brzegu zostanie wyremontowana. Miasto otrzymało dofinansowanie do tej inwestycji. » więcej 2022-10-01, godz. 07:15 Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej" Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem… » więcej 2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »