Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-19, 15:27 Autor: Witold Wośtak

"Służby wojewody nie popełniły błędów w związku z zatruciem Odry". Pierwsze wnioski po kontroli posła Wilczyńskiego

Konferencja prasowa Ryszarda Wilczyńskiego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Ryszarda Wilczyńskiego [fot. Witold Wośtak]
Poseł Ryszard Wilczyński nie dopatrzył się błędnych działań i decyzji Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z zatruciem Odry.
Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej prowadzi kontrolę w opolskich instytucjach i dzisiaj (19.08) na konferencji prasowej zaprezentował pierwsze ustalenia. Wilczyński mówił między innymi o Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

- Ja nie widzę w tych działaniach błędnych decyzji – nietrafionych bądź zaniechań. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że przypadek śnięcia ryb na Kanale Gliwickim i Białej Głuchołaskiej został potraktowany z dużą pieczołowitością oraz starannością.

Poseł Wilczyński nie był zaskoczony odpowiednim podejściem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego zdaniem, procedury zostały wypracowane, kiedy sam pełnił funkcję wojewody.

- Cały sposób podchodzenia do problemu jest taki, jaki założyliśmy sobie lata temu. Wojewódzkie centrum reaguje na podobne sprawy ze szczególną starannością i wyczuleniem. Pracownicy wiedzą, że o każdej porze muszą być przygotowani na odpowiednie sygnały. Z dużą satysfakcją obserwowałem więc poczynania Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Widziałem zachowanie pamięci organizacyjnej najlepszych praktyk.

Wilczyński zapowiada kontynuację kontroli. Jak zaznacza, bardzo dużym problemem w Polsce jest brak systemu monitoringu rzek.
Ryszard Wilczyński 1
Ryszard Wilczyński 2

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 17:15 "Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak" W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja… » więcej 2022-10-07, godz. 17:00 Zwłoki w tapczanie. Ruszył proces w sprawie zabójstwa Magdaleny M. z Kędzierzyna-Koźla Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył dziś (07.10) proces Jakuba D. oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »