Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-20, 15:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Prudnicka policja zabrała się za parkujących gdzie popadnie

Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami [fot.Policja Prudnik]
Prudnicka policja apeluje do kierowców o parkowanie zgodnie z przepisami. W ostatnim czasie dociera do nich coraz więcej zgłoszeń o pozostawianiu samochodów w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych lub miejsc dla osób niepełnosprawnych. Starszy sierżant Andrzej Spyrka ostrzega, że za takie wykroczenia można otrzymać mandat od 100 do 800 złotych.
Starszy sierżant przypomniał, że mandat w wysokości 100 złotych złotych grozi za parkowanie na chodniku czy drodze dla rowerów. Wyższe kary są natomiast za pozostawienie pojazdu na przykład na przejściu dla pieszych i kopercie przeznaczonej do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Według taryfikatora za pozostawienie pojazdu na "zebrze" albo w odległości mniejszej niż 10 metrów od tego miejsca grozi mandat do 300 złotych. Andrzej Spyrka podkreślił, że „niebieska koperta”, czyli miejsce dla ludzi z niepełnosprawnościami, przeznaczona jest dla posiadaczy karty parkingowej lub osób, które ich przewożą, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy przewożą pasażera z niepełnosprawnościami. Za parkowanie na „kopercie” przez osobę do tego nieuprawnioną mandat wynosi 800 złotych. Z kolei za posługiwanie się cudzą kartą taryfikator przewiduje mandat w wysokości 1200 złotych.

Informacje o nieprawidłowym parkowaniu do policjantów wpływają pocztą elektroniczną, przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (79 zgłoszeń). Także sami mieszkańcy osobiście zgłaszają nieprawidłowo zaparkowane auta.

Wobec kierowców nie stosujących się do przepisów policjanci wyciągają konsekwencje prawne. Niejednokrotnie podczas zgłoszonej interwencji związanej z nieprawidłowym parkowaniem, policjanci ujawniają kilka podobnych wykroczeń.
Andrzej Spyrka

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 21:00 Mandat i punkty dla młodego kierowcy. "Prawko" miał od 14 dni [FILM] Prawo jazdy miał zaledwie od 14 dni, a już 'zaliczył' wyprzedzanie nieoznakowanego radiowozu na przejściu dla pieszych. » więcej 2022-12-06, godz. 20:15 Weekend Cudów. Blisko 30 rodzin z Opolszczyzny nie ma jeszcze darczyńcy W bazie Szlachetnej Paczki jest jeszcze blisko 30 rodzin, które nie znalazły swojego darczyńcy. To przede wszystkim samotni rodzice, seniorzy czy osoby z niepełnosprawnościami… » więcej 2022-12-06, godz. 19:30 Tadeusz Byrdak protestował przed opolską prokuraturą Protest przed siedzibą opolskiej prokuratury. To pokłosie pikiety, którą Tadeusz Byrdak z Opola zorganizował w tym samym miejscu trzy lata temu. Jak mówi… » więcej 2022-12-06, godz. 19:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 18:44 Wypadek na krajówce w Igłowicach. Bus wpadł do rowu 50-letnia kobieta została poszkodowana w wypadku na DK 39 w miejscowości Igłowice w powiecie namysłowskim. » więcej 2022-12-06, godz. 18:30 Pożar balkonu w Namysłowie. Trwa akcja gaszenia 5 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem w bloku przy ulicy Wojska Polskiego w Namysłowie. » więcej 2022-12-06, godz. 18:20 Kluczborskie starostwo zdobyło pieniądze na duży remont domu dziecka w Bogacicy Dom dziecka w Bogacicy obok Kluczborka przejdzie kompleksową przebudowę. Według przepisów, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, które utworzono po 2011… » więcej 2022-12-06, godz. 18:00 Radny Batko pyta o powrót byłej wiceprezes WiK do pracy - Jestem zdumiony, że osoba z zarzutami prokuratorskimi piastuje wysokie stanowisko w Wodociągach i Kanalizacji - stwierdził dziś Sławomir Batko, radny Opola… » więcej 2022-12-06, godz. 16:59 Rudniki będą mieć posterunek policji. Mundurowi wrócą tam po kilkudziesięciu latach Po kilkudziesięciu latach posterunek policji powróci do Rudnik w powiecie oleskim. Wczoraj (05.12) wójt podpisał stosowne porozumienie z komendantem wojewódzkim… » więcej 2022-12-06, godz. 16:27 Prezent od mikołaja nie dotarł do odbiorcy. Bo to była substancja zakazana Mundurowi służby więziennej z Brzegu udaremnili próbę przemytu narkotyków na teren miejscowego zakładu karnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »