Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-19, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Policjanci wynieśli 81-latka z zadymionego mieszkania. Dzięki nim senior żyje, a lokal nie spłonął

P. Koza i T. Wójcik [fot. archiwum policji]
P. Koza i T. Wójcik [fot. archiwum policji]
Dwaj policjanci uratowali w Opolu życie starszego mężczyzny. Starszy sierżant Tomasz Wójcik i sierżant Patryk Koza z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji pełnili służbę we wtorek (16.08).
Mundurowi dostali zgłoszenie, według którego z mieszkania na jednym z osiedli w Opolu wydobywa się dym. - Po przyjeździe zobaczyli kłęby gęstego dymu, przez który nic nie było widać, a oddychanie było utrudnione - mówi młodszy aspirant Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Widząc całą sytuację, funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Na miejscu przeszukali wszystkie pomieszczenia i w jednym z nich znaleźli leżącego na ziemi 81-latka. Mężczyzna nie był w stanie się podnieść i miał problemy z oddychaniem. Policjanci szybko wynieśli go z mieszkania i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci przekazali seniora ratownikom medycznym. Mieszkanie 81-letniego mężczyzny nie spaliło się.
Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »