Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-10, 16:32 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Mamy więcej rąk do pracy". W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wraca część egzaminów na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego [fot. Maja Laksy]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego [fot. Maja Laksy]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego stopniowo przywraca terminy egzaminów na prawo jazdy zaplanowanych w Opolu, Nysie i w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informuje Edward Kinder, dyrektor WORD w Opolu, część egzaminatorów wróciła z urlopów i zwolnień lekarskich.
Egzaminów na kategorię B nie ma w Opolu i w Kędzierzynie-Koźlu. W piątek (12.08) zostaną uruchomione w Nysie. - Z kolei egzaminy teoretyczne do końca tygodnia będą się odbywać - wyjaśnia Edward Kinder - Natomiast w przypadku innych kategorii na pewno w ciągu dnia robimy ich więcej. To pełna liczba kategorii C+E i C, pełna kategoria B+E. Ciągnik rolniczy też uda nam się w piątek zrobić. Z kolei niektóre egzaminy na motocykle mogą odbywać się jeszcze z zakłóceniami. Tutaj należy sprawdzać konkretne godziny. Jest lepiej, ale to jeszcze nie jest nasze właściwe funkcjonowanie.

Według zapowiedzi sytuacja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w przyszłym tygodniu powinna wrócić do normy.

- Niektóre zwolnienia lekarskie, ale również absencje urlopowe się skończyły. W związku z tym tak naprawdę mamy trochę więcej rąk do pracy. Stąd możemy trochę więcej egzaminów przeprowadzić. Natomiast większość zwolnień chorobowych, które pojawiły się we wtorek, one trwają do piątku włącznie - zaznacza Edward Kinder.

Dodajmy, że WORD zatrudnia 33 egzaminatorów, oprócz tego są jeszcze osoby funkcyjne z uprawnieniami do prowadzenia egzaminów. Na zwolnieniach lekarskich przebywało 16 osób.

Przypomnijmy, problemy z egzaminowaniem przyszłych kierowców zaczęły się w tym tygodniu. W poniedziałek Komitet Egzaminatorów RP poinformował o proteście w kilkudziesięciu miastach. Egzaminatorzy domagają się podwyżki minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej oraz zmiany systemu egzaminowania.
Edward Kinder cz.1
Edward Kinder cz.2

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 17:15 "Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak" W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja… » więcej 2022-10-07, godz. 17:00 Zwłoki w tapczanie. Ruszył proces w sprawie zabójstwa Magdaleny M. z Kędzierzyna-Koźla Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył dziś (07.10) proces Jakuba D. oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »