Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-06, 10:00 Autor: Witold Wośtak

INTERWENCJA: Awaria pociągu była przyczyną braku połączenia między Kędzierzynem-Koźlem a Wrocławiem

Dworzec PKP Opole Główne [fot. Daniel Klimczak]
Dworzec PKP Opole Główne [fot. Daniel Klimczak]
Kilka dni z rzędu odwołano pociąg Regio na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław. W tej sprawie zwróciła się do nas słuchaczka, która nie mogła wsiąść do składu na stacji Opole Główne.
Planowo pociąg wyrusza o 14:36 z Kędzierzyna-Koźla.

- Proszę o interwencję w sprawie ostatniego odwoływania pociągów relacji Kędzierzyn-Koźle – Wrocław. Skład został odwołany chyba pięć razy z rzędu.

Dzisiaj (05.08) Sylwester Brząkała, dyrektor spółki Polregio, zapewnia, że problemów już nie będzie. Jak mówi, to połączenie obsługują Koleje Dolnośląskie, które poinformowały wcześniej o awarii składu.

- Podjęto decyzję o odwołaniu jednej takiej pary. Dlaczego tutaj? Dlatego, że chodzi o linię mocno zasobną w połączenia na odcinku od Kędzierzyna do Wrocławia. Jest przecież ruch pociągów regionalnych, jak również ruch pociągów dalekobieżnych. Kiedy wypadało połączenie o 15:19, alternatywą była 15:55 lub 16:36.

Wobec powyższego Brząkała zaznacza, że podróżni pozostają bez transportu publicznego.

- Zdaję sobie jednak sprawę, że gdybym na co dzień po pracy jeździł pociągiem o 15:19 i słyszał jednego, drugiego czy trzeciego dnia, że pociąg jest odwołany, też pewnie bym się irytował oraz wyrażał swoje niezadowolenie. Każdy z pasażerów ma do tego prawo. Może do nas złożyć także wniosek reklamację – nie bagatelizujemy tego oczywiście. Podchodzimy do tego bardzo poważnie i sumiennie, ale awarie zdarzają się, zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach.

Dyrektor spółki Polregio dodaje, że na tak długim odcinku nie dało się uruchomić komunikacji zastępczej.
Słuchaczka
Sylwester Brząkała 1
Sylwester Brząkała 2

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej 2022-08-12, godz. 14:16 Inspekcja pracy prowadzi kontrolę po śmierci 17-letniego pracownika na budowie w Kadłubcu Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu rozpoczął kontrolę w firmie budowlanej po śmierci 17-latka w Kadłubcu (powiat strzelecki). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »