Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-29, 07:00 Autor: Maja Laksy

Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej w Opolu. "Zamontowano dźwigi, baraki biurowe oraz rozpoczęły się roboty ziemne"

Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja nowego DPS-u przy ulicy Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja nowego DPS-u przy ulicy Chmielowickiej w Opolu [fot. UM Opole]
Nowoczesny, funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych - tak ma wyglądać Dom Pomocy Społecznej, który powstaje przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Budowa obiektu rozpoczęła się zaledwie kilka dni temu, a już widać pierwsze efekty prac wykonawcy.
- Plac budowy został przekazany wykonawcy i w tej chwili jest organizowany. Zamontowano dźwigi, baraki biurowe oraz rozpoczęły się roboty ziemne. Wykonany jest już częściowy wykop pod fundamenty kondygnacji podziemnej. Niedługo wykonawca rozpocznie izolację płyty fundamentowej i jej zbrojenie - mówi Daria Strąk z biura prasowego opolskiego ratusza.

- Docelowo ma to być budynek trzykondygnacyjny, podpiwniczony, w którym zamieszka około 100 pensjonariuszy - dodaje Strąk. - Oprócz budynku będzie również zagospodarowany teren dookoła. Pojawi się oświetlenie, altana, która będzie miejscem rekreacji i integracji tych osób. W budynku będą się mieściły pokoje jedno i dwuosobowe, które będą wyposażone w węzły sanitarne. Nie zabraknie również stołówki z zapleczem kuchennym i gabinetów fizykoterapii, hydroterapii i masażu.

Koszt inwestycji to blisko 54 miliony złotych, z czego 30 milionów pochodzi z dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Dom Pomocy Społecznej będzie gotowy do zamieszkania w połowie 2024 roku.
Daria Strąk
Daria Strąk

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: "skarbówka" zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 14:02 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej 2022-12-06, godz. 09:32 Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Brzegu. Osobówka uderzyła w drzewo Tragiczny wypadek w Brzegu. Tuż po godzinie 6:00 rano kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. » więcej 2022-12-06, godz. 09:00 Fabryka Świętego Mikołaja fundacji Dr. Clowna działa pełną parą Wizyta na 8 oddziałach pediatrycznych, do tego świąteczna dogoterapia dla seniorów i spotkanie Mikołaja z dziećmi uchodźców z Ukrainy. Takie plany mikołajkowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »