Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-20, 07:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

W Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy brakuje chemii gospodarczej i wolontariuszy. "Wojna nadal trwa, a potrzebujących nie ubywa"

Puste regały w Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy [fot. FB Opole dla Ukrainy. Wolontariusze w TOWU]
Puste regały w Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy [fot. FB Opole dla Ukrainy. Wolontariusze w TOWU]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy w Turawa Park [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy w Turawa Park [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
W Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy działającym przy centrum handlowym Turawa Park brakuje chemii gospodarczej i środków higieny osobistej. Wolontariusze proszą o pomoc. Jak mówią wojna w Ukrainie nadal trwa, a potrzebujących nie ubywa.
- Utworzenie Tymczasowego Ośrodka Wsparcia Ukrainy było inicjatywą oddolną. Nie możemy liczyć żadne dodatkowe wsparcie jak od osób prywatnych i darczyńców - mówi Ewelina Paulaviciute-Kowalska, koordynatorka działu chemii w TOWU. - Ludzie już przez te kilka miesięcy niestety oswoili się z tematem wojny. Natomiast wojna trwa już kilka miesięcy, uchodźcy nadal są u nas, więc wszystko jest potrzebne, bo w tej chwili wszystkie nasze półki świecą pustkami. Bardzo prosimy o żele pod prysznic, szampony, dezodoranty typu antyperspirant, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, płyn do kąpieli, krem na odparzenia. Kremy z filtrem UV, mokre chusteczki.

W czasie wakacji w TOWU brakuje nie tylko darów, ale także rąk do pracy. - Część wolontariuszy odeszła, inni wyjeżdżają na urlopy - dodaje Ewelina Paulaviciute-Kowalska. - Na początku nas było ponad sto osób, a w tej chwili przychodzi po 20/30 dziennie. Jest ciężko. My np. w poniedziałek byliśmy we czwórkę na dziale i osób było bardzo dużo, ponieważ codziennie osób potrzebujących przychodzi od 400 do 500. Ciężko jest wszystkich obsłużyć. Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem może przyjść pomóc w godzinach funkcjonowania TOWU.

Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy jest czynny w poniedziałki, wtorki i środy od 17:00 do 19:30. W tym czasie darczyńcy mogą także przywozić dary. Wolontariusze utworzyli także specjalną grupę na Facebooku "Opole dla Ukrainy. Wolontariusze w TOWU", gdzie informują, co jest aktualnie potrzebne.
Ewelina Paulaviciute-Kowalska cz.1
Ewelina Paulaviciute-Kowalska cz.2

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 10:35 Można przyjechać po bezpłatną sadzonkę do Ośrodka Wypoczynkowego w Dobrej. Będzie 140 sztuk klonu pospolitego Sadzonki drzew będą rozdawane w czwartek (06.10) w Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej obok Strzeleczek. » więcej 2022-10-06, godz. 10:30 Ku przestrodze i opamiętaniu komunistycznych zbrodniarzy. 51 lat temu bracia Kowalczykowie wysadzili aulę WSP 51 lat temu bracia Jerzy i Ryszard Kowalczykowie wysadzili aulę Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W nocy z 5 na 6 października rodzeństwo zaprotestowało… » więcej 2022-10-06, godz. 10:10 Dzisiaj uroczysta inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej - Dzieje się bardzo dużo, bardzo wiele ciekawych, pozytywnych rzeczy. Począwszy od tego, że Politechnika Opolska bardzo mocno od ostatnich trzech lat pnie… » więcej 2022-10-06, godz. 09:30 Zmiany w dwóch komisariatach w regionie. W jednostkach nie będzie oficerów dyżurnych Zmiany w organizacji pracy komisariatów w powiecie brzeskim. Od października znikną z nich istotne stanowiska. » więcej 2022-10-06, godz. 09:00 Koniec utrudnień przy Powstańców Śląskich w Opolu. Od piątku kierowcy i piesi będą mogli korzystać z drogi pod… Dobra informacja dla kierowców z Opola. Od piątku (07.10) przejazd pod wiaduktem przy Powstańców Śląskich w Opolu zostanie otwarty dla pieszych i samochodów… » więcej 2022-10-06, godz. 08:30 Rocznica uwięzienia prymasa. Zaproszenie do Prudnika W czwartek (06.10) minie 68 lat od dnia, kiedy prymas kardynał Stefan Wyszyński został przewieziony z miejsca odosobnienia w Stoczku Klasztornym do Prudnik… » więcej 2022-10-05, godz. 20:45 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 19:45 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »