Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-09, 21:05 Autor: Witold Wośtak, fot. Kasia Nowak

Elżbieta Witek w Nysie: władza nigdy nie powinna izolować się od społeczeństwa, a my zawsze chcemy rozmawiać [ZDJĘCIA]

Elżbieta Witek w Nysie [fot.Kasia Nowak]
Elżbieta Witek w Nysie [fot.Kasia Nowak]
Nysa była ostatnim punktem wizyty marszałek Sejmu w naszym województwie. Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych.
Marszałek podkreślała, że władza nigdy nie powinna odrywać się czy izolować od społeczeństwa.

- Przez ostatnie dwa lata ograniczała nas pandemia, ale Prawo i Sprawiedliwość zawsze chce mieć kontakt z ludźmi - dodaje.

- Wróciliśmy do naszej trasy. Poza tym wydarzyło się jednak sporo nowych rzeczy. W przestrzeni publicznej widać dużo dezinformacji i niektóre media przekazują fałszywe informacje. Na naszych spotkaniach również tłumaczymy oraz mówimy o tym, co jest nieprawdziwe. Wyjaśniamy, dlaczego dzieje się tak, jak się dzieje, jaki mamy na to sposób, co próbujemy robić. Chodzi o dotarcie do jak najszerszej grupy ludzi z prawdziwą informacją.

Poseł Katarzyna Czochara, szefowa okręgu 51 w PiS, który obejmuje również powiat nyski, ocenia, że to historyczne wydarzenie dla Nysy. - Nie boimy się trudnych rozmów - zaznacza.

- Niestety mamy teraz trudny czas wojny na Ukrainie, co odbija się bardzo mocno na naszej ojczyźnie, ale też na Europie i świecie. Poza tym nie można zapominać o trudach wynikających z pandemii. Chcemy jednak tłumaczyć wszystkie te sytuacje poprzez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami poszczególnych gmin, powiatów i miejscowości.

Violetta Porowska, posłanka PiS, spodziewała się dużego zainteresowania mieszkańców przyjazdem Elżbiety Witek.

- Dzieje się tak, bo pani marszałek jest odbierana z niezwykłą sympatią i serdecznością, bo to prawdziwa kobieta potrafiąca mówić merytorycznie i rozmawiać w naturalny, ludzki sposób o sprawach ważnych dla Polaków. Za to ludzie cenią ją i dlatego chcą przebywać z nią jak najwięcej. Najlepszym dowodem jest frekwencja w Niemodlinie i Nysie.

Uczestnicy spotkania nie mieli wątpliwości, że w ten sposób warto spędzić część soboty.

- Przyszłyśmy przywitać panią marszałek, posłuchać od niej nowych informacji, spraw czy zagadnień. Miło jest spędzić w ten sposób popołudnie.

- Cieszymy się z przyjazdu marszałek Witek. Skoro przyjeżdża, widocznie chce poznać Nysę i całą okolicę. W rozmowach może pozna też jakieś sprawy ważne dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że Elżbieta Witek była dzisiaj również w Niemodlinie, odwiedziła też kulinarną "Bitwę Regionów" powiatu nyskiego.
Elżbieta Witek
Katarzyna Czochara
Violetta Porowska
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 09:22 Uwaga kierowcy - A4 zablokowana. Trwa wyciąganie z rowu ciężarówki Na opolskim odcinku A4 pomiędzy węzłem Strzelce Opolskie a węzłem Łany (km 281+600) trwa akcja wyciągania samochodu ciężarowego z rowu - informuje Punkt… » więcej 2022-09-26, godz. 09:11 Pożyczył traktor i przyczepę, by ukraść 8 ton zboża. Rolnik z gminy Lewin Brzeski zatrzymany Kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej - to zarzuty, które usłyszał 40-letni rolnik z gminy Lewin Brzeski. Mężczyźnie grozi do 5 lat… » więcej 2022-09-26, godz. 07:00 Finisz remontu A4. Od jutra (27.09) ruch wraca na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-25, godz. 21:45 Ponad 50 mln zł wsparcia z MEiN dla Politechniki Opolskiej 51 milionów 150 tysięcy złotych dla Politechniki Opolskiej. Symboliczny czek trafił dziś (25.09) na ręce rektora uczelni, a przekazał go minister edukacji… » więcej 2022-09-25, godz. 21:25 Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność - Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano… » więcej 2022-09-25, godz. 20:15 Kolejna zmiana w organizacji ruchu w związku z budową obwodnicy Olesna Już w najbliższy wtorek (27.09) zmieni się organizacja ruchu w ciągu drogi S11 w związku z budową obwodnicy Olesna. Kierowcy jadący od Łomnicy w stronę… » więcej 2022-09-25, godz. 20:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola. Wśród tematów reparacje, wojna na Ukrainie i wybory… Reparacje od Niemiec, wojna na Ukrainie oraz zbliżające się wybory zdominowały spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, z mieszkańcami… » więcej 2022-09-25, godz. 19:35 Wspominali o. Maksymiliana Kolbe. Oficjalne uroczystości w Jasienicy Dolnej W tym roku minęło 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Dziś (25.09) w Jasienicy Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające tę… » więcej 2022-09-25, godz. 18:20 Odblokowano autostradę A4 po zderzeniu trzech samochodów między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Strzelce Opolskie Zderzyły się tam 3 auta, którymi podróżowało w sumie 13 osób. Nikt nie został poszkodowany. » więcej 2022-09-25, godz. 18:00 Akademia Młodych Serc przy Politechnice Opolskiej czeka na kolejnych studentów Politechnika Opolska ruszyła z rekrutacją do Akademii Młodych Serc. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie tylko dla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »