Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-09, 15:45 Autor: PAP/IAR/Bogusław Kalisz

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na Opolszczyźnie. "Polska potrzebuje współpracy pomiędzy rządem a samorządem"

Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Elżbieta Witek fot. Katarzyna Nowak
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Wizyta Elżbiety Witek w Niemodlinie foto:facebook/wojewodaopolski
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjechała dzisiaj (09.07) na Opolszczyznę. To cykl spotkań, który politycy Prawa i Sprawiedliwości nazywają "letnią ofensywą". W planie wizyty marszałek są trzy punkty. O godzinie 15:00 rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami Niemodlina w tamtejszym Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej. Potem Elżbieta Witek uda się do Nysy.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która spotkała się w sobotę z mieszkańcami Niemodlina, podkreśliła, że ostatnie dwa i pół roku to czasy niezmiernie trudne, z powodu pandemii koronawirusa oraz wojny na Ukrainie. Jak dodała, nikt nie był na nie gotowy.

Na spotkaniu z mieszkańcami Niemodlina marszałek Sejmu wspominała rok 2015 r., kiedy PiS doszło do władzy. Wskazała, że jej formacja w pierwszej kolejności inwestowała w najbardziej zaniedbane i zapomniane regiony, a następnie rozpoczęła realizację programu zrównoważonego rozwoju całej Polski.

- To się udawało. Polska się zmieniała. I przyszedł ten trudny okres - podkreśliła marszałek Sejmu, wskazując, że ostatnie dwa i pół roku to czasy "niezmiernie trudne", na które nikt nie był gotowy.

- Nikt na świecie nie był w stanie przewidzieć, że dopadnie nas niewidzialny, niezwykle groźny wróg, jakim był koronawirus i nadal jest, bo już mamy sygnały o zachorowaniach (...). Ale potem nikt nie spodziewał się tak potężnego ataku rosyjskiej armii na Ukrainę i wojny pełnoskalowej - mówiła marszałek Sejmu.

Witek podkreśliła, że państwo pomogło obywatelom w czasie pandemii na tyle, na ile było to możliwe.

Marszałek sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że Polska by się równomiernie rozwijać potrzebuje współpracy pomiędzy rządem a samorządem. Polityk spotkała się z mieszkańcami Niemodlina na Opolszczyźnie, gdzie podkreśliła znaczenie rządowych programów.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce związany z Polskim Ładem. Obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, między innymi inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne.

Z kolei Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Marszałek Elżbieta Witek odwiedzi także Nysę, gdzie będzie gościem kolejnej odsłony kulinarnej "Bitwy Regionów". Następnie zaplanowano spotkanie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych przy ulicy Rodziewiczówny.
Elżbieta Witek

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »