Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-02, 08:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Zmiany w działalności TOWU w Opolu. Uchodźcy z Ukrainy będą mogli odebrać bony do sklepu

Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
W Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy, działającym w centrum handlowym Turawa Park, trwa przerwa techniczna. Uchodźcy po pomoc będą mogli się ponownie zgłaszać od poniedziałku 4 lipca. Skrócone zostały dni otwarcia TOWU. W czasie wakacji ośrodek będzie funkcjonować w poniedziałki, wtorki i środy.
- W tym tygodniu mamy taką techniczną przerwę, ruszamy z powrotem 4 lipca. Nowością, którą teraz mamy są karty na zakupy w jednym ze sklepów odzieżowych o wartości 100 złotych, które pozyskaliśmy od sponsora. Będzie można go wykorzystać na zakup odzieży dla dorosłych lub dzieci oraz artykułów gospodarstwa domowego. Z takiej pomocy może skorzystać każdy, który przybył do Polski po 24 lutego. Taka pomoc jest udzielana w Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy oraz w naszych oddziałach PCK w Brzegu i w Kędzierzynie-Koźlu - mówi Dawid Drożdż, kierownik okręgowego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, który koordynuje pracę TOWU.

Odkąd TOWU znalazło się pod skrzydłami Polskiego Czerwonego Krzyża, do ośrodka i dwóch punktów pomocowych PCK do połowy czerwca po pomoc zgłosiło się 15 tysięcy osób. Wartość udzielonej pomocy tylko w Turawa Park szacuje się na 2,5 miliona złotych.
Dawid Drożdż

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:58 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »