Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-01, 14:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca osobówki wjechał wprost pod szynobus

Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niebezpieczny wypadek w powiecie brzeskim na przejeździe kolejowym [fot.MARIO]
Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Mowa o wczorajszym (30.06) wypadku na przejdzie kolejowym między Jankowicami Wielkim a Czeską Wsią. Kierujący osobówką wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Wiemy, że samochód był prowadzony przez policjanta z Lewina Brzeskiego, który był już po służbie. Na szczęście mężczyzna przeżył.
O szczegółach mówi aspirant Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

- Tam na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe. 35-latek, który podróżował hyundaiem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Teraz zadaniem policjantów jest wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzegu.

Jak dodaje asp. Kaszuba, kierujący był trzeźwy. Ponadto nikt z podróżujących szynobusem nie odniósł obrażeń.
asp. Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 20:00 Rok potrwa przebudowa drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami Coraz bliżej do gruntownego remontu drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami. Dzisiaj (05.12) w Urzędzie Miasta i Gminy w Zawadzkiem doszło… » więcej 2022-12-05, godz. 19:13 Trzy wolontariuszki z Opola ze statuetkami nagrody im. Danuty Sokołowskiej Poznaliśmy trzy laureatki nagrody im. Danuty Sokołowskiej na Wolontariuszy Roku 2022. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowano po południu… » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 Nowa pracownia RTG i lądowisko dla śmigłowców LPR oficjalnie otwarte w Strzelcach Opolskich Nowe inwestycje w system ochrony zdrowia podniosą poziom leczenia w strzeleckiej placówce. » więcej 2022-12-05, godz. 18:31 Poseł nie składa broni. Janusz Kowalski przygotowuje nowy wniosek do budżetu ws. języka mniejszości - Nie składam broni, będzie kolejny wniosek - tak Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski komentuje 'przegraną' swojego pomysłu na poprawkę do budżetu… » więcej 2022-12-05, godz. 17:18 W Opolu przybywa pacjentów z implantami ślimakowymi Rośnie zainteresowanie zabiegami wszczepiania implantów ślimakowych w naszym regionie. Od roku jako jedyna placówka w województwie takie zabiegi oferuje Uniwersytecki… » więcej 2022-12-05, godz. 16:52 W Opolu wzrosną opłaty za odprowadzanie ścieków? Interweniuje partia Razem Działacze Razem - Opolskie przeciwni podwyżkom opłat za obsługę ścieków w stolicy regionu. W tej sprawie zwrócili się z interwencją do zarządu Wód… » więcej 2022-12-05, godz. 14:56 Przewoźnicy mogą już korzystać z centrum przesiadkowego Opole Główne Centrum przesiadkowe Opole Główne jest już dostępne dla przewoźników. Choć na razie ich nie widać. To dlatego, że muszą oni dostarczyć do MZK w Opolu… » więcej 2022-12-05, godz. 13:53 Niepełnosprawni integrowali się i rywalizowali w mundialowych konkurencjach Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami rywalizowało dziś (05.12) w Dobrzeniu Wielkim na Mikołajkowych Igrzyskach 'Bez Barier'. Do hali przy miejscowym Zespole… » więcej 2022-12-05, godz. 12:45 W Namysłowie znów można dzielić się ciepłem. Wystarczy tylko przyjść na tamtejszy dworzec Już po raz piąty w Namysłowie uruchomiono 'Punkt wymiany ciepła'. To inicjatywa, która ma na celu pomoc potrzebującym, a jednocześnie pozwala dać niektórym… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Polskie przedszkole w Berlinie jest finansowane z pieniędzy, które pierwotnie miały trafić do mniejszości niemiec… Pierwsze polskie publiczne przedszkole, które uruchomiono w Berlinie jest finansowane z pieniędzy przesuniętych z puli przeznaczonej na naukę języka niemieckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »