Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-28, 09:14 Autor: Justyna Maćkowiak

"Pacjenci z Opolszczyzny mają bardzo dobry dostęp do leczenia onkologicznego". Marek Staszewski o Narodowej Strategii Onkologicznej

Opolskie Centrum Onkologii [fot. Marcin Boczek]
Opolskie Centrum Onkologii [fot. Marcin Boczek]
Marek Staszewski [fot. Maciej Marciński]
Marek Staszewski [fot. Maciej Marciński]
- Pacjenci z Opolszczyzny mają pełen dostęp do diagnostyki i leczenia onkologicznego - zapewnił w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii odnosząc się do nowej Narodowej Strategii Onkologicznej. Tym dokumentem, zakładającym równy i szybki dostęp do leczenia onkologicznego w całym kraju, w poniedziałek (27.06) zajmował się Senat.
- Na wizytę u onkologa w naszym regionie czeka się maksymalnie 28 dni - dodaje gość Radia Opole. - Pacjenci w ramach diagnostyki DILO uzyskują dostęp do badań w tych terminach bardzo krótkich w 95 procentach. Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju około 70 - 80 procent pacjentów otrzymuje taką diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki diagnostycznej. - Zgłasza się do nas coraz więcej pacjentów, a to może się przełożyć na pewne opóźnienia i ograniczenia - zaznacza Marek Staszewski.

- Stan tych pacjentów, którzy się zgłaszają, jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo szybko, bardzo obciążające tych pacjentów. Stan tych pacjentów jest zły nie tylko dlatego, że późno się zgłosili do leczenia onkologicznego, ale również często stan tych pacjentów jest zły, ponieważ ich wielochorobowość - cukrzyca, nadciśnienie - powoduje, że nie możemy od razu wdrożyć leczenia onkologicznego, musimy poczekać, aby stan tego pacjenta ustabilizować.

- Problemem jest słaba dostępność łóżek internistycznych w regionie, gdzie tacy pacjenci mogliby być przygotowywani do leczenia onkologicznego - wyjaśnia dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii. Tym samym zajmują miejsca na onkologii.
Marek Staszewski cz. 1
Marek Staszewski cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-12-10, godz. 10:10 „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”. Nowy program PFRON-u Zapewnieniu niezależności osobom z niepełnosprawnościami w zakresie stylu życia i codziennych czynności ma służyć realizowany program Państwowego Funduszu… » więcej 2022-12-10, godz. 09:13 Dwie ofiary śmiertelne, sześć rannych w wypadku na A4. Bus uderzył w pojazd służb drogowych Uwaga kierowcy. Bardzo duże utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Około godziny 8:45 na 233 kilometrze, na nitce w kierunku Katowic, bus uderzył w… » więcej 2022-12-10, godz. 09:00 Brzeskie starostwo chce poprawić stan budynku DPS-u w Jędrzejowie Zabytkowy pałacyk w Jędrzejowie będzie remontowany. W najbliższym czasie wymiany doczeka się część okien, a także niektóre elementy dachu. » więcej 2022-12-10, godz. 08:00 Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą już kupować węgiel po preferencyjnych cenach Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą już dokonywać zakupu węgla po cenach preferencyjnych. Gmina podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą na dostawę… » więcej 2022-12-10, godz. 07:15 "Wpięcie" obwodnicy Zawady do obwodnicy Opola to kolejny znak zapytania w inwestycji [ZDJĘCIA] W którym miejscu planowana obwodnica Zawady zostanie włączona do obwodnicy północnej Opola? Aktualnie pod uwagę brane jest skrzyżowanie ulicy Oleskiej i… » więcej 2022-12-09, godz. 22:15 Spacery z psami i głaskanie kotów. Schronisko dla zwierząt zaprasza na mikołajki Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu także świętuje mikołajki. Już w sobotę (10.12) każdy będzie mógł poznać podopiecznych opolskiego… » więcej 2022-12-09, godz. 21:03 Opole: zderzenie czterech aut na skrzyżowaniu Dobiega końca sprzątanie po wypadku, do jakiego doszło dziś (09.12) ok. 19:30 na skrzyżowaniu ulic Braci Kowalczyków z Jagiellonów i ulicą Mieszka I w… » więcej 2022-12-09, godz. 20:32 Elektryczne autobusy będą kursować w Strzelcach Opolskich i Krapkowicach Samorządy Strzelec Opolskich i Krapkowic zdecydowały o wspólnym zakupie autobusów elektrycznych, które miałyby w niedalekiej przyszłości stworzyć zalążek… » więcej 2022-12-09, godz. 20:29 Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy dotrze z Holandii do Opola Dziś wieczorem (9.12.22 około 22:00) do Opola przyjedzie kolejny - dziesiąty transport darów z miasta Hertme i Hengelo w Niderlandach. Organizatorem pomocy… » więcej 2022-12-09, godz. 18:00 Wciąż niewiele osób systematycznie kontroluje swoje znamiona Kondycję skóry i znamion należy kontrolować raz w roku i nie tylko przed wakacjami. Pod hasłem 'Zdrowa skóra w prezencie' w opolskim oddziale NFZ zorganizowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »