Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-27, 19:14 Autor: Witold Wośtak

Remont instalacji tlenowej, nowe USG i nowy zestaw endoskopowy. Wakacje z inwestycjami w oleskim szpitalu

Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Około trzech milionów złotych dotacji na kilka zadań w oleskim szpitalu pozyskało tamtejsze starostwo. To tak zwane fundusze covidowe od wojewody opolskiego.
1,8 miliona złotych przyznano na wymianę czy przebudowę instalacji tlenowej wewnątrz szpitala. - W czasie pandemii niektóre stanowiska trzeba było zasilać butlami z tlenem - mówi Roland Fabianek, starosta oleski.

- Okazało się, że ta instalacja tlenowa nie wystarczała. Było potrzeba bardzo dużo tlenoterapii – w niektórych salach wszystkie trzy stanowiska musiały być doposażone w urządzenia wysokoprzepływowego koncentratora tlenu. To pokazało nam, że trzeba przebudować instalację.

Choć po pandemii sytuacja uspokoiła się, starosta Fabianek opisuje inwestycję jako zabezpieczenie się na przyszłość.

- Zrobimy dodatkowe gniazda rozprowadzające, aby było bezpieczniej. Nie musielibyśmy tego robić na normalny tryb funkcjonowania – bez wszystkich pacjentów podłączonych do respiratorów lub koncentratorów tlenu. Instalacja musi być jednak przebudowana na ewentualność, jaką mieliśmy i przerabialiśmy w ostatnich dwóch latach.

Udało się również pozyskać 300 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego aparatu USG i ponad 900 tysięcy na zestaw endoskopowy. Prace mają ruszyć w wakacje.
Roland Fabianek 1
Roland Fabianek 2

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej 2022-10-02, godz. 10:10 Joanna Harus o targach kulinarnych w Poznaniu: "Wyróżnialiśmy się na tle innych województw" Duży sukces województwa opolskiego na 21. targach 'Smaki Regionu' w Poznaniu, gdzie 'Perłami' nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu… » więcej 2022-10-02, godz. 09:00 Likwidują bariery architektoniczne. Muzeum Powiatowe w Nysie będzie miało windę Muzeum Powiatowe w Nysie doczeka się windy, która zniweluje bariery architektoniczne osobom niepełnosprawnym i umożliwi im korzystanie z dobrodziejstw placówki… » więcej 2022-10-01, godz. 19:45 "Chodzi o to, by karp był na stołach nie tylko w Boże Narodzenie". Za nami pierwszy dzień X Święta Karpia oPolsk… Rolada z karpia, czarne pielmieni z karpia czy japoński rosół z karpiem na parze. Między innymi takie potrawy przygotowali młodzi uczestnicy konkursu kulinarnego… » więcej 2022-10-01, godz. 19:15 Bus wylądował w Jeziorze Nyskim. Tak kończy się pozostawienie samochodu na luzie i bez zaciągnięcia hamulca ręc… Wędkarz nie zaciągnął hamulca ręcznego i jego bus stoczył się do Jeziora Nyskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. » więcej 2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »