Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-26, 20:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Rewitalizacja rynku w Ujeździe zakończona. Plac uroczyście oddano do użytku

Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji [fot. Roman Kolek/FB]
Uroczystym polonezem i przecięciem wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia zrewitalizowanego rynku w Ujeździe. Jego remont rozpoczął się w grudniu 2020 roku. Przebudowany rynek, na którym jeszcze w kwietniu pojawiły się grawerowane płyty z nazwami wszystkich 9 sołectw, ma być centralnym placem dla całej gminy. Na miejscu dużego parkingu nasadzono sto drzewek, pojawiła się fontanna i ławeczki.
- Mamy się czym chwalić - mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. - Ten rynek to jest taka nasza wisienka na torcie i główny powód do dumy. Plany już były wcześniejsze, żeby ten rynek nie był jednym wielkim parkingiem, bo to nie o to chodzi. Mieliśmy różne trudności, ale mieliśmy bardzo dobrego wykonawcę i bardzo dobrego projektanta. Cieszę się też, że wojewódzki konserwator zabytków trochę zmienił swoją perspektywę, bo rzeczywiście ta zieleń, która się pojawiła jest imponująca. Jak jeszcze to wszystko zarośnie, bo na razie jest wszystko świeże, te rośliny i rabaty, to na pewno będzie robić bardzo duże wrażenie.

- Rynek to miejsce bardzo ważne w historii i życiu każdego miasta - mówi Roman Kolek, radny sejmiku wojewódzkiego. - To otwarcie nowego okresu w historii życia Ujazdu i dalszego rozwoju gminy. W mojej ocenie jest bardziej bezpiecznie, jest fontanna, są elementy małej architektury, jest dużo zieleni. A władze gminy bardzo cieszy to, że udało się duże dofinansowanie zdobyć z zewnątrz. Prawie 60% dofinansowania pochodziło z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WO w ramach rewitalizacji, także środki rządowe wsparły tą inwestycję i środki budżetu gminy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie 8 milionów złotych.
Hubert Ibrom
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »