Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-23, 09:00 Autor: Witold Wośtak

Kluczborskie starostwo wysupła więcej na przebudowę trzech boisk przy szkołach. Obiekty powinny być gotowe za kilka miesięcy

Wizualizacja boiska przy szkole w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja boiska przy szkole w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja boiska przy szkole w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja boiska przy szkole w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Boiska przy PSP numer 5 w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Boiska przy PSP numer 5 w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Za kilka miesięcy uczniowie trzech kluczborskich szkół ponadpodstawowych będą mieć do dyspozycji przebudowane boiska.
Chodzi o infrastrukturę sportową Zespołu Szkół Licealno - Technicznych, Zespół Szkół numer 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego i bieżnię Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Udało się rozstrzygnąć przetarg i starosta podpisał umowę wartą niespełna 1,8 miliona złotych. 700 tysięcy to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego z urzędu marszałkowskiego.

- Milion złotych to nasz wkład własny, chociaż planowaliśmy dołożyć mniej - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski.

- Zważywszy na to, że wszystkie ceny rosną, mieliśmy pewne obawy o zmieszczenie się w planowanym budżecie. Okazało się, że w przetargu kwota wzrosła o 400 tysięcy złotych. Na szczęście mamy pieniądze na zabezpieczenie pełnego zakresu inwestycji. Powiat kluczborski musiał znaleźć dodatkową część, ale na szczęście nie było problemu.

Wykonawca - firma z Ostrowa Wielkopolskiego - rozpocznie prace w lipcu.
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »