Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-20, 18:05 Autor: Krzysztof Rapp [oprac. Marzena Śmierciak]

Zerwany dach, koń rażony prądem. Przez Opolszczyznę przechodzą burze

burza [fot. freeimages.com]
burza [fot. freeimages.com]
Uwaga, burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa.
Dziś (20.06) od godz. 11:00 do północy prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

AKTUALIZACJA godz. 13:00

Opolscy strażacy odnotowali już 45 zgłoszeń dotyczących skutków burz, które przechodzą nad naszym regionem. Burzom towarzyszy silny wiatr i mocne opady deszczu. Zgłoszenia dotyczą głównie oberwanych gałęzi, powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych. Najwięcej takich zdarzeń mamy w powiatach: nyskim, prudnickim, brzeskim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim oraz w powiecie opolskim.

Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA 14:00

Opolscy strażacy odnotowali już ponad 60 zgłoszeń dotyczących skutków burz, które przechodzą nad naszym regionem. Burzom towarzyszy silny wiatr, grad i mocne opady deszczu.

Wezwania do interwencji dotyczą głównie oberwanych gałęzi, powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych, ale nie tylko. - Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uderzenia pioruna, od którego doszło do pożaru. W miejscowości Chocianowice (pow. kluczborski) zapaliła się trawa na posesji. I sprawdzamy zgłoszenie w miejscowości Ochodze. Zgłoszenie dotyczy pioruna, który uderzy w dach budynku - Mówi mł.kpt Elżbieta Zalewska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Najwięcej tych burzowych zgłoszeń strażacy odnotowali dotąd w powiatach: nyskim, prudnickim, brzeskim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim oraz w powiecie opolskim.

AKTUALIZACJA 15:00

Burze nad Opolszczyzną powoli ustają. Jak informują strażacy, w sumie odnotowano w naszym regionie 70 wyjazdów do skutków gwałtownych wyładowań atmosferycznych, silnego wiatru, gradu i intensywnych opadów deszczu. Głównie dotyczyły one oberwanych gałęzi, powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych, ale nie tylko.

W powiecie prudnickim uszkodzone zostały dwa dachy. W Dzierżysławicach po uderzeniu pioruna z dachu oderwało się kilka dachówek, a w miejscowości Skrzypiec silny wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Na szczęście nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

Niestety w Kędzierzynie-Koźlu na ul. Kruczej na skutek zerwanej linii energetycznej prądem został rażony koń. Zwierzę nie przeżyło.

Najwięcej tych burzowych zgłoszeń strażacy odnotowali dotąd w powiatach: nyskim, prudnickim, brzeskim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim oraz w powiecie opolskim.

AKTUALIZACJA godz. 19:00
5 zastępów starzy pożarnej wyjechało właśnie do akcji w Popielowie, gdzie podmuch wiatru zerwał pół dachu ze stodoły. Strażacy usuwają też w regionie powalone wiatrem pojedyncze drzewa lub konary, połamane gałęzie - to skutki zjawisk atmosferycznych, które nam właśnie towarzyszą - te informacje przekazał mł. kpt. Paweł Tomas z KW PSP w Opolu.

AKTUALIZACJA godz. 20:00
5 zastępów straży pożarnej zabezpiecza w Popielowie budynek stodoły, z której zerwana została część dachu. W tej miejscowości uszkodzony został też dach na innym budynku gospodarczym. W Bukowie, to także powiat opolski, nieprzejezdna jest droga lokalna, którą tarasuje kilka połamanych drzew. Uszkodzona została też linia energetyczna w miejscowo Oś, w powiecie kluczborskim, zalane jest także skrzyżowanie w Chocianowicach - to także powiat kluczborski - a informacji udzieliła mł. kpt. Elżbieta Zalewska z KW PSP w Opolu.

AKTUALIZACJA - interwencje straży pożarnej zakończyły się około północy - w sumie było ich 112.
Elżbieta Zalewska

Wiadomości z regionu

2022-12-09, godz. 22:15 Spacery z psami i głaskanie kotów. Schronisko dla zwierząt zaprasza na mikołajki Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu także świętuje mikołajki. Już w sobotę (10.12) każdy będzie mógł poznać podopiecznych opolskiego… » więcej 2022-12-09, godz. 21:03 Opole: zderzenie czterech aut na skrzyżowaniu Dobiega końca sprzątanie po wypadku, do jakiego doszło dziś (09.12) ok. 19:30 na skrzyżowaniu ulic Braci Kowalczyków z Jagiellonów i ulicą Mieszka I w… » więcej 2022-12-09, godz. 20:32 Elektryczne autobusy będą kursować w Strzelcach Opolskich i Krapkowicach Samorządy Strzelec Opolskich i Krapkowic zdecydowały o wspólnym zakupie autobusów elektrycznych, które miałyby w niedalekiej przyszłości stworzyć zalążek… » więcej 2022-12-09, godz. 20:29 Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy dotrze z Holandii do Opola Dziś wieczorem (9.12.22 około 22:00) do Opola przyjedzie kolejny - dziesiąty transport darów z miasta Hertme i Hengelo w Niderlandach. Organizatorem pomocy… » więcej 2022-12-09, godz. 18:00 Wciąż niewiele osób systematycznie kontroluje swoje znamiona Kondycję skóry i znamion należy kontrolować raz w roku i nie tylko przed wakacjami. Pod hasłem 'Zdrowa skóra w prezencie' w opolskim oddziale NFZ zorganizowano… » więcej 2022-12-09, godz. 17:45 Działacze PiS "ostrzegają" przed oddaniem władzy PO. Porównują obecny kryzys z 2008 rokiem Przed ponownym oddaniem Platformie Obywatelskiej władzy w Polsce 'przestrzegają' działacze okręgu partyjnego numer 52 Prawa i Sprawiedliwości. » więcej 2022-12-09, godz. 17:45 Coraz więcej autobusów odjeżdża z Centrum Przesiadkowego Opole Główne [ZDJĘCIA] Kolejni przewoźnicy komunikacji pozamiejskiej korzystają z nowo otwartego Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Na poziomie zero uruchomiono osiem stanowisk… » więcej 2022-12-09, godz. 16:33 Sąd umorzył sprawę zniesławienia Marcina Oszańcy przez Janusza Kowalskiego Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie Marcina Oszańcy przeciwko posłowi Januszowi Kowalskiemu o zniesławienie. » więcej 2022-12-09, godz. 15:03 Policjanci z Opola mają nowy radiowóz [ZDJĘCIA] Nowy radiowóz został dzisiaj (09.12) przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Opolu dzięki współpracy Urzędu Miasta Opola i Starostwa Powiatowego w Opol… » więcej 2022-12-09, godz. 15:00 Zdzieszowice: do przebudowy idzie skrzyżowanie Kozielskiej z Chrobrego Dobre wiadomości dla kierowców z powiatu krapkowickiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wyremontuje kolejny fragment DW423 w Zdzieszowicach. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »