Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-15, 11:59 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To, co jest solą radia, to są ludzie, którzy je tworzą". Za nami jubileuszowa gala 70-lecia Radia Opole [ZDJĘCIA]

Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Radio Opole ma już 70 lat! Jubileusz świętowaliśmy wczoraj (14.06) podczas uroczystej gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Był czas na wspomnienia, podziękowania oraz życzenia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. prezesi rozgłośni regionalnych - z Rzeszowa czy Kielc, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, członkowie rady nadzorczej Radia Opola oraz pracownicy rozgłośni - obecni i byli.
- Jak na 70 lat, to Radio Opole jest bardzo żwawym staruszkiem i mam nadzieję, że będzie coraz żwawsze - mówi Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - To, co jest solą radia, to są ludzie, którzy je tworzą i to są ludzie, którzy mówią do innych ludzi. Do swoich sąsiadów, do mieszkańców w swojej okolicy. To jest istota radia i myślę, że to nigdy się nie zestarzeje, dlatego Radio Opole tak dobrze sobie radzi w Opolu i w okolicach.

- Obecnie nie jest łatwo utrzymać taką samą misję radia jak 70 lat temu. Gusta słuchaczy się zmieniają. Nowe pokolenie zupełnie inaczej postrzega media elektroniczne - dodaje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - Internet króluje, a ja tak sobie analizowałem, że kiedyś była taka historia, że powstała telewizja i radio było zagrożone. Potem była era internetu i wszyscy myśleli, że to koniec radia i telewizji, a okazuje, że zarówno telewizja, a przede wszystkim radio świetnie weszło w mariaż z internetem. W zasadzie bez internetu radia dzisiaj by nie było, więc nie dość, że nas słychać, to nas jeszcze widać i można czytać to, co produkujemy.

- Wszystko się zmieniło. Ja się zmieniłam i ludzie się zmienili. I technika się zmieniła, to zupełnie inny świat - wspomina wieloletnia, emerytowana już redaktor Maria Rudnicka. - Częściowo z powodu mechanizacji różnych dziedzin dziennikarstwa może łatwiej jest, ale równocześnie trudniej. Bo zawsze jakieś nowości są i trzeba to wszystko opanować. Ale może ciekawiej było dawniej. Bo większy kontakt dziennikarze mieli ze środowiskiem - dodała.

Na gali obecna była także poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Jak podkreśliła, w dzisiejszych czasach radio łatwej misji nie ma, ale ci, co wieszczyli kilka lat temu koniec radia, mocno się zawiedli. - Radia nie dało się ani internetowi, ani telewizji. Ostatnie badanie pokazują, że tak naprawdę 70, a nawet 80 procent ludzi słucha radia. Dane, które dotyczą Radia Opole, pokazują, że skoro co czwarty człowiek na Opolszczyźnie słucha Radia Opole, poświęcając mu często nawet 2 godziny swojego życia, to oznacza, że radio nie tylko jest dalej modne, ale też, że jest potrzebne.

Dodajmy, że galę uświetnił występ Renaty Przemyk. Artystka na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej zaśpiewała swoje największe przeboje.
Witold Kołodziejski
Piotr Moc
Violetta Porowska
Maria Rudnicka
Posłuchaj pełnej relacji Moniki Matuszkiewicz z programu "Reporterskie tu i teraz"

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »