Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-13, 09:36 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Przenośny aparat do badań USG na wyposażeniu kędzierzyńskich karetek

Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Miniaturowy aparat do USG w kędzierzyńskich karetkach [fot. A. Liszka]
Przenośny miniaturowy aparat ultrasonograficzny trafił na wyposażenie karetek pogotowia w Kędzierzynie-Koźlu. Szpital otrzymał to urządzenie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie załogi ambulansów, zarówno lekarze, jak i ratownicy medyczni, przeszli specjalistyczne szkolenie z jego obsługi.
- Te urządzenie to nie tylko wygoda naszej pracy, ale przede wszystkim pomoc w szybkiej diagnozie pacjentów – mówi dr Adrian Kucharczyk, kierownik naszego oddziału ratownictwa medycznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. - Sprzęt, który posiadamy jest maksymalnie zminimalizowany. Ułatwia on diagnostykę niektórych ostrych schorzeń, które są naszą codzienną rzeczywistością. Przydaje się szczególnie w ostrych schorzeniach jamy brzusznej, klatki piersiowej czy też przy urazach.

Kędzierzyńsko-kozielscy ratownicy medyczni mogą teraz wykonać badania ultrasonograficzne wysokiej jakości praktycznie wszędzie. System współpracuje z urządzeniami przenośnymi typu smart, które są na wyposażeniu ambulansów, przychodni i szpitala.
Adrian Kucharczyk

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »