Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-04, 14:00 Autor: IAR/PAP

"Patriotyzm jest zobowiązaniem do działania". Konwencja programowa PiS w Markach

Marki - konwencja Prawa i Sprawiedliwości [fot. PAP/Radek Pietruszka]
Marki - konwencja Prawa i Sprawiedliwości [fot. PAP/Radek Pietruszka]
Marki - konwencja Prawa i Sprawiedliwości [fot. PAP/Radek Pietruszka]
Marki - konwencja Prawa i Sprawiedliwości [fot. PAP/Radek Pietruszka]
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że patriotyzm jest zobowiązaniem do działania, o czym przypominają Ukraińcy walczący z rosyjskim najeźdźcą. W podwarszawskich Markach odbyła się konwencja programowa PiS.
W przemówieniu otwierającym spotkanie Jarosław Kaczyński powiedział, że odbywa się ono w 101. dniu bohaterskiej walki Ukrainy. - O wolność, o niepodległość, o całość terytorialną, o swoją ziemię i o prawo do istnienia. Bo przecież nawet tego prawa najeźdźcy Ukraińcom odmawiają. Ta walka, te 101 dni chwały budzi nadzieję, jest wielką inspiracją, ale budzi także refleksję nad naszym patriotyzmem. Musimy pamiętać, a Ukraińcy nam to szczególnie przypominają, że patriotyzm to nie jest tylko emocja, to jest zobowiązanie, zobowiązanie do działania.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumował siedem lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier mówił, że w tym okresie znacząco wzrosły dochody państwa, co pozwoliło na stworzenie rozbudowanej polityki społecznej. Podkreślił, że udało się to dzięki uszczelnieniu budżetu. Dodał, że konieczne jest opanowanie inflacji. "Inflacja naprawdę straszliwie niszczy" - przyznał wicepremier. Stwierdził, że jest ona bezpośrednio związana z pandemią koronawirusa i wywołana przez wojnę na Ukrainie. Podkreślał, że podjęto zdecydowane działania, które przyniosą efekt.

Jarosław Kaczyński ogłosił "mobilizację" w Prawie i Sprawiedliwości i zapowiedział serię objazdów po kraju polityków partii rządzącej. Na konwencji w Markach zapowiedział, że rusza wraz z innymi w drogę, by bezpośrednio dotrzeć do społeczeństwa.

Politycy PiS przedstawili program na najbliższe miesiące, a konwencją zaczęli cykl spotkań z wyborcami. W wydarzeniu biorą udział - oprócz Jarosława Kaczyńskiego - szef rządu Mateusz Morawiecki, ministrowie, parlamentarzyści, a także przedstawiciele struktur lokalnych.
Jarosław Kaczyński - patriotyzm to zobowiązanie
Jaroslaw Kaczynski o mobilizacji PiS
Jaroslaw Kaczynski o inflacji

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 18:10 Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego. » więcej 2022-12-07, godz. 17:15 "Opolskie na rowery" dojechało do mety. Jest przewodnik, są ścieżki i plany na kolejne lata Mamy w regionie 1967 kilometrów zinwentaryzowanych ścieżek rowerowych. 1360 km liczy sieć tras w województwie, z czego na dziś gotowych jest około 600 km… » więcej 2022-12-07, godz. 17:10 Zarzut za zarzut. Nie słabnie konflikt między szefostwem Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Kolejna odsłona konfliktu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik… » więcej 2022-12-07, godz. 16:45 "Liczba ofiar przemocy rośnie". Policja z MOPR-em przeprowadziła akcję "Biała Wstążka" Białymi wstążkami przekonywali policjanci mieszkańców Opola, żeby nie być obojętnym na cierpienie drugiego człowieka. To w ramach ogólnopolskiej kampanii… » więcej 2022-12-07, godz. 16:35 "Budżet pełen wyzwań". Władze Opola przedstawiły plany finansowe na 2023 rok Bez nowych, dużych inwestycji i z mocno ograniczonymi dochodami. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta w 2023 roku będą stawiać… » więcej 2022-12-07, godz. 15:30 Główna nagroda dla opolskiej szkoły za udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu" Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Staniszczach Małych - Spóroku na Opolszczyźnie została laureatem I miejsca w V ogólnopolskim konkursie 'Do Hymnu'… » więcej 2022-12-07, godz. 15:30 Chciał odebrać sobie życie. Uratowali go policjanci z Namysłowa Policjanci z Namysłowa uratowali niedoszłego samobójcę. Funkcjonariusze kilkanaście minut walczyli o życie mieszkańca sąsiedniego powiatu. » więcej 2022-12-07, godz. 14:25 Mikołaj odwiedzi podopiecznych namysłowskiego OPS-u Święty Mikołaj nie ma jeszcze wolnego. Dziś (07.12) odwiedzi on najmłodszych mieszkańców gminy Namysłów. » więcej 2022-12-07, godz. 14:20 Kończy się pewna epoka. Z wieżowców na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znikną zsypy Zsypy odchodzą do lamusa. Taki plan ma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu. Proces rozpocznie w nowym roku i jest on zakrojony nawet na 5-6 lat. » więcej 2022-12-07, godz. 13:00 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »