Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-01, 20:05 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wojewódzki Magazyn Pomocy Humanitarnej wkrótce przeniesie się z Krapkowic do Opola?

Wojewódzki magazyn darów dla Ukraińców w Krapkowicach [fot. FB starosty Macieja Sonika]
Wojewódzki magazyn darów dla Ukraińców w Krapkowicach [fot. FB starosty Macieja Sonika]
Wojewódzki magazyn darów dla Ukraińców w Krapkowicach [fot. FB starosty Macieja Sonika]
Wojewódzki magazyn darów dla Ukraińców w Krapkowicach [fot. FB starosty Macieja Sonika]
Skala ofiarności darczyńców słabnie, dlatego Opolski Urząd Wojewódzki przymierza się do reorganizacji funkcjonowania Wojewódzkiego Magazynu Pomocy Humanitarnej w Krapkowicach. Przypomnijmy, to tam trafiają duże transporty darów, skąd prowadzona była dystrybucja do organizacji, powiatów i na front.
- Potrzebowaliśmy dużej powierzchni, dostępnej i dobrze skomunikowanej. Magazyn spełnił swoje zadanie - mówi wicewojewoda Tomasz Witkowski. - Tak duża powierzchnia już w tej chwili nam nie będzie potrzebna, więc być może w czerwcu nastąpi zmiana tej organizacji i już nie będziemy korzystali z tego magazynu w Krapkowicach. Rozmawiamy w tej chwili z kilkoma podmiotami na terenie Opola, które dysponują mniejszą powierzchnią magazynową, ale która naszym zdaniem będzie wystarczająca. M.in. jest to Bank Żywności, ale też Polski Czerwony Krzyż ma magazyny przy ul. Północnej w Opolu, o których myślimy w kontekście wojewódzkiego magazynu.

- Ten magazyn był potrzebny, by zaraz na początku w jednym miejscu zgromadzić ogromne ilości darów z gmin i innych powiatów - mówi Maciej Sonik, starosta krapkowicki. - My to robimy wspólnie, ale na prośbę wojewody. Jeżeli uznamy, że są sprawniejsze pewnie metody teraz już, kiedy tak naprawdę ta pomoc jest w pełni zorganizowana, są opanowane kanały logistyczne, to myślę, że z czasem będziemy go wygaszać.

Edward Ambicki, dyrektor Banku Żywności w Opolu, podkreśla, że placówka dysponuje nowym magazynem przy ul. Berylowej w Opolu i jest gotowa przyjąć w to miejsce magazyn z Krapkowic w każdej chwili.

Przypomnijmy, Wojewódzki Magazyn Pomocy Humanitarnej w Krapkowicach uruchomiono z początkiem marca. Pierwszy transport na Ukrainę wyruszył 11 marca.
Tomasz Witkowski
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 "Nam zabrali naszą młodość". 78. rocznica przybycia I transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… 6 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. Dziś (6.10) w Łambinowicach… » więcej 2022-10-06, godz. 16:15 Kolizje w Opolu. Na Głogowskiej auto dostawcze wjechało w słup, na ulicy 1 Maja wywrócił się motorowerzysta [ZDJ… Do zdarzenia na Głogowskiej doszło rano. Kierujący dostawczym busem schylając się po telefon zjechał z drogi i doprowadził do zderzenia z betonową latarnią… » więcej 2022-10-06, godz. 15:40 Uderzyła w budynek, ale pojechała dalej. Uszkodzony samochód zainteresował kluczborskich policjantów Po pijanemu uderzyła samochodem w budynek, ale nie przeszkodziło jej to w dalszej jeździe. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (04.10) około 22:00 w centrum… » więcej 2022-10-06, godz. 15:15 USK w Opolu chce ruszyć z operacjami onkologicznymi. Na początku zabiegi mają być wykonywane u chorych na nowotwory… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu poszerza swoją dotychczasową działalność. Jest szansa, że od początku przyszłego roku pacjenci onkologiczni, chorujący… » więcej 2022-10-06, godz. 15:00 Krapkowice: będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych 100 tys. złotych rządowego wsparcia otrzymały Krapkowice na modernizację i zwiększenie bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych. Oświetlenie z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »