Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-31, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

27 samorządów otrzyma pieniądze na wspieranie obywateli z Ukrainy. Przekazane zostanie im łącznie milion złotych

Zarząd województwa opolskiego uruchamia kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy [fot.M.Matuszkiewicz]
Zarząd województwa opolskiego uruchamia kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy [fot.M.Matuszkiewicz]
Zarząd województwa opolskiego uruchamia kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy [fot.M.Matuszkiewicz]
Zarząd województwa opolskiego uruchamia kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy [fot.M.Matuszkiewicz]
Zarząd województwa opolskiego uruchamia kolejną pomoc dla obywateli Ukrainy. Do 27 gmin trafi łącznie milion złotych. Pieniądze przekazane zostaną między innymi na zapewnienie transportu do miejsc zakwaterowania, zakup środków czystości oraz na organizacje miejsc udzielania doraźnej pomocy medycznej.
- Te gminy same się do nas zgłosiły o taką pomoc finansową i my ją im przekazujemy. Pieniądze będą mogli wydawać tylko na te cele, które są określone w ustawie - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- To jest opłacanie pomocy medycznej związanej z opieką nad osobami chorymi na SARS-COV-2 oraz na inne bieżące zadania związane z udzielaniem pomocy. Myślę, że ten punkt jest najważniejszy, bo samorządy same najlepiej wiedzą, jaka pomoc jest udzielana i jaka pomoc jest potrzebna.

Dodajmy, że każda z gmin na realizację zadań otrzyma od 5 do 50 tysięcy złotych. W planach jest także wykorzystanie pieniędzy europejskich w kwocie 14 milionów złotych. Te fundusze mają być przekazane na naukę języka polskiego, organizację zajęć dla dzieci oraz stworzenie tymczasowych mieszkań.
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 19:53 Ciało kobiety znaleziono w nieczynnym basenie w Kietrzu. Śledczy ustalają okoliczności jej śmierci Na starym basenie przy ul. Sportowej w Kietrzu znaleziono dzisiaj (14.08) ciało kobiety. Informację potwierdza Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach. » więcej 2022-08-14, godz. 16:21 W całym kraju trwają pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego. W naszym regionie żołnierze odwiedzili dziś Oles… Pokazy najnowszego sprzętu wojskowego, prezentacja uzbrojenia i umundurowania, tradycyjna grochówka i koncert orkiestry - to główne atrakcje niedzielnego (14.08)… » więcej 2022-08-14, godz. 15:24 Taki konwój robi duże wrażenie. Ponad 60 wozów strażackich przejechało z Dobrej do Kórnicy dla małej Wiktorii Pojechali dla Wiktorii. Strażacy z całej Polski wzięli udział w III Konwoju Charytatywnym z Dobrej do Kórnicy niedaleko Krapkowic. » więcej 2022-08-14, godz. 14:30 Wielkie pożary na południu Francji. W akcji gaśniczej pomagają polscy strażacy, wśród nich opolski oficer prasowy… Około 1500 strażaków rotacyjnie walczy z pożarami lasów na południu Francji. Na miejscu jest 146 strażaków z Polski, którzy przyjechali tam 49 pojazdami… » więcej 2022-08-14, godz. 14:25 Zderzenie dwóch osobówek w Łubnianach. Dwie osoby zostały poszkodowane Mamy utrudnienia w Łubnianach w powiecie opolskim. Dziś (14.08) ok. godziny 12:50 na ul. Kolanowskiej zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i chrysler… » więcej 2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »