Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-29, 13:20 Autor: Witold Wośtak

"Program jest bardzo bogaty". Taki ma być kluczborski koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Początek o 17:00

"Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl/photos]
"Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl/photos]
Ponad 30 artystów z Polski i Ukrainy wystąpi podczas dzisiejszego (29.05) Koncertu Charytatywnego "Kluczbork dla Ukrainy".
To wspólna inicjatywa magistratu, starostwa oraz ośrodka sportu i rekreacji. Wstęp do hali OSiR przy ulicy Mickiewicza jest wolny, natomiast w planie jest kwesta. - Będzie z nami nie tylko ukraiński chór, ale też znakomita ukraińska śpiewaczka Swietłana Kaliniczenko - mówi Wojciech Poprawa, organizator i tenor.

- Ona zaraz po naszym koncercie – w poniedziałek rano – wylatuje na koncerty do Włoch. Wystąpi trzech pianistów, będzie też kilka niespodzianek muzycznych, między innymi wystąpi trzech tenorów. Wykonamy utwory uwielbiane przez publiczność w wykonaniu trzech tenorów. Chodzi tu o piosenki „’O Sole Mio”, „Wielka sława to żart” czy „Brunetki, blondynki”. Myślę, że nie warto uchylać wszystkie rąbki tajemnicy, ale program jest bardzo bogaty.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone dla Ukrainy broniącej się przed Rosją.

- Prawdopodobnie w dużej mierze to będzie szło na front w postaci niezbędnych artykułów technicznych lub opatrunkowych - dodaje Poprawa.

Radio Opole jest patronem medialnym kluczborskiego koncertu, który rozpocznie się o 17:00.
Wojciech Poprawa 1
Wojciech Poprawa 2

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »