Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-22, 18:51 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolski sanepid odnotowuje w testach średnio 20 nowych zakażeń koronawirusem dziennie

Test na koronawirusa [Fot. Claudio, Rampinini, Canva]
Test na koronawirusa [Fot. Claudio, Rampinini, Canva]
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna [fot. Katarzyna Doros]
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna [fot. Katarzyna Doros]
Średnio dziennie w regionie opolski sanepid odnotowuje blisko 20 nowych zakażeń koronawirusem. Jak informuje dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, u większości osób infekcja przebiega łagodnie, ale są osoby, które trafiają do szpitali albo nawet umierają.
- Stąd apel, by nie bagatelizować zakażenia - mówi Anna Matejuk, dyrektor opolskiego sanepidu. - Mamy tak od dwudziestu do dwudziestu kilku przypadków dziennie, które rejestrujemy. Trzeba wziąć pod uwagę, że diagnostyka jest ograniczona. Nie każdy się bada, nie każdy się zgłasza, często osoby kupują same test i się badają w domu, co także nie jest rejestrowane. Pobrane próbki przekazujemy do sekwencjonowania i na tej podstawie mamy informacje, że mamy nadal do czynienia z wariantem omikron w naszym regionie, ale i w całym kraju.

Maciej Romaniuk z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zauważa, że obecnie Narodowy Program Szczepień mocno wyhamował. - Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 jest znacznie mniejsze, natomiast wciąż zmobilizowaną grupą są seniorzy - mówi. - W chwili obecnej mamy ponad 250 punktów szczepień, w tym 48 w aptekach ogólnodostępnych. Działają również dwa punkty szczepień masowych w Opolu oraz w Głubczycach. Baza szczepień jest spora, zarówno jeżeli chodzi o pierwszą, drugą dawkę, czyli ten schemat podstawowy oraz dawkę trzecią. Przypomnijmy, że od niedawna ruszyła także dawka czwarta dla osób po osiemdziesiątym roku życia.

Dodajmy, że w według cotygodniowych danych na dzień 18 maja w całym kraju od początku pandemii potwierdzono 6 004 427 przypadków COVID-19. Zmarło 116 230 chorych.
Anna Matejuk
Maciej Romaniuk

Wiadomości z regionu

2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej 2022-07-04, godz. 16:30 Seniorka z Opola zaufała telefonicznej oszustce i straciła ponad 130 tysięcy złotych Ponad 130 tysięcy złotych straciła seniorka z Opola, która dała się podejść oszustom działającym metodą 'na członka rodziny'. 80-latka odebrała telefon… » więcej 2022-07-04, godz. 16:01 Na Popiełuszki w Opolu bus wjechał w autobus W rejonie dworca PKP Opole Groszowice, przy ul. Popiełuszki doszło do zderzenia busa z autobusem. » więcej 2022-07-04, godz. 15:45 Zrewitalizowany staw "Kozieławy" niedaleko Starej Kuźni pełni teraz funkcję małej retencji Zbiornik retencyjny 'Kozieławy' niedaleko Starej Kuźni na terenie byłego pogorzeliska zrewitalizowany. Inwestycja zrealizowana przez Lasy Państwowe ma zabezpieczyć… » więcej 2022-07-04, godz. 14:59 Zakropkowana akcja w zoo. Wolontariusze i pracownicy chcą chronić ptaki Nie będzie już szklanych pułapek dla ptaków w opolskim ogrodzie zoologicznym. Wszystkie szyby, przez które odwiedzający zoo oglądają zwierzęta, są oklejane… » więcej 2022-07-04, godz. 14:00 "Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze… - To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2022-07-04, godz. 13:19 Skrajnie nieodpowiedzialny ojciec zatrzymany przez namysłowskich policjantów 36-latek zatrzymany przez policjantów z Namysłowa będąc pod wpływem alkoholu przewoził autem dziecko. Chłopczyk nie siedział w foteliku, nie miał nawet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »