Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-22, 19:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Druga tężnia solankowa w strefie rekreacyjnej na osiedlu Piastów już służy mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

Nowa tężnia w Kędzierzynie-Koźlu [fot. UM w Kędzierzynie-Koźlu]
Nowa tężnia w Kędzierzynie-Koźlu [fot. UM w Kędzierzynie-Koźlu]
Nowa tężnia w Kędzierzynie-Koźlu [fot. UM w Kędzierzynie-Koźlu]
Nowa tężnia w Kędzierzynie-Koźlu [fot. UM w Kędzierzynie-Koźlu]
Kolejna tężnia solankowa w Kędzierzynie-Koźlu oddana do użytku. To już trzeci tego rodzaju obiekt w mieście. Nowa tężnia mieści się w strefie rekreacyjno-sportowej przy ul. Kośnego. Zabiegali o nią sami mieszkańcy, a inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
- Osiedle Piastów-Powstańców Śląskich wzbogaciło się o kolejną instalację, dzięki której można cieszyć się zdrowotnym wpływem pełnego jodu powietrza. W ramach zadania, poza samą konstrukcją, pojawiły się także dodatkowe nasadzenia i ławki - mówi Piotr Pękala z Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Tężnia solankowa to budowla z drewna i gałęzi tarniny. W jej otoczeniu powstaje specyficzny aerozol. Wdychany działa kojąco m.in. na górne drogi oddechowe, w stanach chorobowych, m.in. przy zapaleniu zatok czy rozedmie płuc.

Przypomnijmy, w kolejce do realizacji czeka jeszcze czwarta tężnia, ta ma powstać przy ul. Filtrowej w Koźlu.
Piotr Pękala

Wiadomości z regionu

2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej 2022-07-04, godz. 16:30 Seniorka z Opola zaufała telefonicznej oszustce i straciła ponad 130 tysięcy złotych Ponad 130 tysięcy złotych straciła seniorka z Opola, która dała się podejść oszustom działającym metodą 'na członka rodziny'. 80-latka odebrała telefon… » więcej 2022-07-04, godz. 16:01 Na Popiełuszki w Opolu bus wjechał w autobus W rejonie dworca PKP Opole Groszowice, przy ul. Popiełuszki doszło do zderzenia busa z autobusem. » więcej 2022-07-04, godz. 15:45 Zrewitalizowany staw "Kozieławy" niedaleko Starej Kuźni pełni teraz funkcję małej retencji Zbiornik retencyjny 'Kozieławy' niedaleko Starej Kuźni na terenie byłego pogorzeliska zrewitalizowany. Inwestycja zrealizowana przez Lasy Państwowe ma zabezpieczyć… » więcej 2022-07-04, godz. 14:59 Zakropkowana akcja w zoo. Wolontariusze i pracownicy chcą chronić ptaki Nie będzie już szklanych pułapek dla ptaków w opolskim ogrodzie zoologicznym. Wszystkie szyby, przez które odwiedzający zoo oglądają zwierzęta, są oklejane… » więcej 2022-07-04, godz. 14:00 "Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze… - To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2022-07-04, godz. 13:19 Skrajnie nieodpowiedzialny ojciec zatrzymany przez namysłowskich policjantów 36-latek zatrzymany przez policjantów z Namysłowa będąc pod wpływem alkoholu przewoził autem dziecko. Chłopczyk nie siedział w foteliku, nie miał nawet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »