Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-21, 11:15 Autor: Katarzyna Plewnia

"Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki

Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji "Podaruj Dzieciom Uśmiech" [fot. Agnieszka Lubczańska]
Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji "Podaruj Dzieciom Uśmiech" [fot. Agnieszka Lubczańska]
W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia opowiadali Grzegorz Pukas ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Horyzonty" i Dawid Rygol ze Społecznego Językowego LO im. Alberta Einsteina w Opolu.
- Chcielibyśmy podarować uśmiech dzieciom z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z ośrodka interwencyjnego w Głubczycach - dzieci z obu tych placówek są pod opieką jednej administracji. Obecnie przebywa w tych placówkach 38 dzieci - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Grzegorz Pukas ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Horyzonty", podkreślając, że stowarzyszenie od kilku lat wspiera obie te instytucje. Tym razem, w ramach pomocy, uruchomiono m.in. zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- Dyrekcja poprosiła o zakup mebli ogrodowych, więc celujemy w jakąś huśtawkę, ławy, stoły z krzesłami, tak, żeby dzieciaki teraz, w letniej porze, mogły z tego skorzystać, teraz, kiedy słońce świeci, żeby mogły wyszaleć się w ogrodzie. Zbieramy także słodycze, bo jednak dzieciakom z prezentami się zawsze kojarzy, dlatego tutaj, dzięki uprzejmości kawiarni San Sebastian można je tam przynosić - wyliczał Grzegorz Pukas.

W akcję pomocy wspomnianym placówkom w Krasnym Polu i Głubczycach angażuje się także Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcącego im. Alberta Einsteina w Opolu. - Będziemy w szkole organizować zbiórkę - mówi Dawid Rygol, z tej opolskiej placówki edukacyjnej.

- Wczoraj w godzinach popołudniowych ogłosiliśmy całą akcję, dzisiaj zaczynamy działać w szkole, prężnie ogłaszać i rozpoczynamy zbiórkę słodyczy. Tak, jest ekipa. Będziemy prężnie działać i mam nadzieję, a wręcz jestem przekonany, że uda nam się zebrać i zrobić coś dobrego i podarować uśmiech dzieciom.

- W organizowaniu zbiórek mamy zresztą doświadczenie, ostatnio zbieraliśmy np. środki medyczne dla Ukrainy - dodał Dawid Rygol.
Grzegorz Pukas, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych "Horyzonty"
Dawid Rygol, Społeczne Językowe LO im. A. Einsteina w Opolu

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »