Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-20, 20:30 Autor: Maja Laksy

"Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego

Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Turawa przygotowuje się do przyjęcia fali turystów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych [fot.Maja Laksy]
Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego i przyjęcia turystów. Z kolei władze gminy przystępują do zapowiedzianego remontu promenady.
- Nasze przygotowania są ukierunkowane przede wszystkim na ćwiczenia. Nasi ratownicy już pływają w wodzie - mówi Sławomir Gerymski, bosman stanicy WOPR w Turawie.

- Przypominamy sobie pływanie na motorówkach, podpłynięcie do tonącego. Te treningi na pewno są bardzo przydatne. Opolanie i turyści przypomnieli sobie o Turawie, bo tych ludzi w sezonie są tutaj tysiące.

Na nadchodzący sezon gotowi są również policjanci z ogniwa wodnego w Turawie. - Ćwiczymy swoje umiejętności na basenie, aby sprawdzić się przy ratowaniu osób - tłumaczy asp. sztab. Sławomir Głowacki, kierownik Ogniwa Wodnego Policji w Turawie.

- Zadania, które są przekazane nam do realizacji to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających wokół akwenów. Kontrolujemy, czy osoby, które korzystają ze sprzętu wodnego mają do tego odpowiednie patenty i czy te osoby są trzeźwe. Trzeba pamiętać, że kierowanie łodzią, skuterem i motorem po alkoholu jest przestępstwem.

W najbliższym czasie zmieni się również otoczenie w okolicy Jeziora Dużego. Władze gminy przystępują do remontu promenady, na której zostanie wymieniona m.in. nawierzchnia i oświetlenie.

- Z uwagi na to, że w kilku postępowaniach przetargowych nie zgłosiła się żadna firma, termin rozpoczęcia tych prac budowlanych przesunął się na maj. Zgodnie z umową do 30 czerwca prace zostaną zakończone. Mamy nadzieję, że odbędzie się to bez większych utrudnień dla osób, które prowadzą tam swoje działalności - mówi Maria Bochańska, z-ca wójta Turawy.

Dodajmy, że oficjalne rozpoczęcie sezonu wodnego w Turawie zaplanowano na 1 czerwca, a zakończenie na połowę września.
Sławomir Gerymski
Sławomir Głowacki
Maria Bochańska
Posłuchaj relacji z programu ''Reporterskie Tu i Teraz''

Wiadomości z regionu

2022-07-01, godz. 07:28 "Podróbki" zatrzymane. Miały trafić do klientów lokalnych bazarków 168 sztuk podrabianych perfum a także przeszło 1200 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zatrzymali mundurowi Krajowej Administracji… » więcej 2022-07-01, godz. 07:03 Zerwane dachy i zalane posesje. Strażacy podsumowują burzową noc, obowiązuje alert pogodowy 57 interwencji odnotowali od wczorajszego popołudnia opolscy strażacy w związku z burzami, jakie przechodziły przez nasz region. Pierwsze zgłoszenia zaczęły… » więcej 2022-06-30, godz. 21:30 Baborów odlicza godziny do rozpoczęcia największego pikniku militarnego w regionie W ten weekend w Baborowie czeka nie lada gratka na wszystkich miłośników militariów, wojska i dobrej zabawy. 2 i 3 lipca w kilku miejscach na obszarze prawie… » więcej 2022-06-30, godz. 20:45 Kapsuła czasu, Złote ścieżki i Szlak Złotych Górników, czyli wakacyjna akcja Radia Opole w Głuchołazach Głuchołazy, które niedawno świętowały 800-lecie istnienia, były kolejnym punktem na trasie naszej wakacyjnej akcji jubileuszowej. Na Małym Rynku gościło… » więcej 2022-06-30, godz. 19:55 Burza z gradem w Głuchołazach. W całym regionie 25 interwencji opolskich strażaków Około dziesięciu interwencji odnotowali strażacy w Głuchołazach w związku z burzą z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad miastem… » więcej 2022-06-30, godz. 19:40 Wypadek motocyklisty w Grabinie koło Nysy Motocyklista ucierpiał w wypadku w miejscowości Grabin w powiecie nyskim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2022-06-30, godz. 18:30 Loty patrolowo-gaśnicze otrzymały wsparcie z WFOŚiGW. Pozwoli to na lepsze zabezpieczenie lasów przed pożarami Upały nie odpuszczają, w lasach jest bardzo sucho. Obecnie w większości lasów występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Nadleśnictwa obserwują sytuację… » więcej 2022-06-30, godz. 18:00 Policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają kierowców, ale też edukują Kontrola prędkości pojazdów, stanu technicznego oraz edukowanie najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. To tylko część działań, jakie… » więcej 2022-06-30, godz. 16:35 Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW dla woj. opolskiego Na dorzeczu Odry w województwie opolskim możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wód i lokalne podtopienia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania… » więcej 2022-06-30, godz. 16:25 Poseł Zembaczyński o nowych wątkach w sprawie Ex Bono i Małgorzaty Wilkos. Radna oskarża go o atak w imieniu prez… 'Małgorzata Wilkos kłamie i nie ma dla niej miejsca w życiu publicznym'. Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, przedstawił nowe ustalenia dotyczące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »