Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-14, 15:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Dyżury aptek, mapa i potrzebne dane w aplikacji na telefon dla mieszkańców powiatu krapkowickiego

Aplikacja z dyżurami aptek w powiecie krapkowickim [fot. mat. Maciej Sonik/starosta krapkowicki]
Aplikacja z dyżurami aptek w powiecie krapkowickim [fot. mat. Maciej Sonik/starosta krapkowicki]
Starostwo Powiatowe w Krapkowicach stworzyło dla swoich mieszkańców specjalną aplikację, która wskazuje otwarte i dyżurujące apteki w terenie. Z takiego rozwiązania skorzystało już ponad 6,5 tysiąca osób. Teraz wprowadzono udogodnienie w postaci nawigacji do najbliższej czynnej placówki.
- Jako samorząd powiatowy zatwierdzamy godziny pracy aptek, ale nie możemy nakazać podmiotom prowadzącym wywieszenia informacji o dyżurach - mówi Maciej Sonik, starosta krapkowicki.

- Nie możemy też sprawdzać, czy te apteki to robią. W związku z tym, doszliśmy do wniosku, że trzeba po pierwsze dać mieszkańcom jasną możliwość sprawdzenia, która apteka jest aktualnie czynna, w nowej aplikacji także, która jest czynna najbliżej i z której będą mieszkańcy mogli w danej chwili skorzystać. Jest też możliwość sprawdzenia na mapie, gdzie jest ta apteka i zadzwonienia do placówki od razu.

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy wejść na stronę https://apteki.powiatkrapkowicki.pl
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2022-05-24, godz. 20:00 Tu można uratować komuś życie. DKMS zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Przez dwa lata pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku trafiło o połowę mniej chętnych niż np. w roku 2019. Fundacja DKMS przypomina, ciągle chorujących… » więcej 2022-05-24, godz. 20:00 Półtora tysiąca mandatu za spory zapas jaj! Efekty kontroli WITD Wagę większą o 57 procent niż dopuszczalna miał bus zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego na obwodnicy Opola. Delikatny… » więcej 2022-05-24, godz. 18:45 Strzelecka policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami Telefoniczni oszuści podający się za policjantów dali o sobie znać w powiecie strzeleckim. Tamtejsi mundurowi odebrali zgłoszenia od mieszkańców o kilku… » więcej 2022-05-24, godz. 16:57 Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg… » więcej 2022-05-24, godz. 15:16 Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku… » więcej 2022-05-24, godz. 15:15 Dealerzy narkotyków w rękach policji. Mieli "na stanie" ponad 2,5 kilograma substancji zakazanych Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Opola, zatrzymanym pod zarzutem przestępstw narkotykowych. » więcej 2022-05-24, godz. 14:37 Burze zmierzają nad Opolszczyznę. Jest ostrzeżenie meteo O możliwości wystąpienia zjawiska burzy w całym regionie po południu oraz nadchodzącej nocy informuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które… » więcej 2022-05-24, godz. 14:21 Opolska edycja gry Monopoly - są wyniki sondy Najdroższym obiektem na planszy opolskiej edycji gry Monopoly będzie amfiteatr. To była decyzja, na którą mieszkańcy nie mieli wpływu. Jednak kolejne 'najdroższe… » więcej 2022-05-24, godz. 12:15 Za nami pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów. Była "Zemsta" i motyw przyjaźni Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się z językiem polskim. Tematy - jak mówią - zaskoczyły ich. Pojawiła… » więcej 2022-05-24, godz. 12:06 Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z… W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »