Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-02, 10:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Staw w Dobrej atrakcją dla turystów i wędkarzy

Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Staw w Dobrej [fot. archiwum prywatne]
Gmina Strzeleczki dała pieniądze, wędkarze wiedzę i godziny społecznej pracy a efekt zachwyca – staw w Dobrej przyciąga nie tylko wędkarzy, ale również spacerowiczów i miłośników odpoczynku na łonie przyrody.
- To już kolejna taka nasza współpraca – mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki. - Dzięki fajnej współpracy z lokalnym kołem wędkarskim udało się uporządkować teren wokół stawu w Dobrej. Oprócz tych prac porządkowych, które obejmowały m.in. wyścielenie nowych alejek za pomocą tłucznia oraz odnowienie ławek, udało się również zarybić ten staw i przygotować go do nowego sezonu.

Na odwiedzających Dobrą w okolicach stawu czekają m.in. altany wypoczynkowe, miejsce do urządzenia grilla, a nawet wędzarnik. Większość z tej infrastruktury powstała dzięki współpracy wędkarzy z samorządem.
Marek Pietruszka

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 21:00 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 19:32 Funkcjonariusz pod lupą. Czy policjant może jeździć motocyklem slalomem? Nyska policja bada sprawę jednego z tamtejszych funkcjonariuszy, który wykonał niebezpieczny manewr podczas jazdy motocyklem w trakcie pełnienia służby… » więcej 2022-10-04, godz. 19:30 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 17:30 Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy Przedszkolaki z Głubczyc i czeskiej Ostrawy wzięły udział we wspólnych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni, strażacy i policjanci… » więcej 2022-10-04, godz. 16:45 Słowacy są od żywienia a Czesi od namiotów. Byliśmy na ćwiczeniach wojskowych V4 [ZDJĘCIA, FILM] 400 żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier ćwiczy na poligonie Górki-Winów koło Opola. To ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które zorganizowała 10… » więcej 2022-10-04, godz. 16:16 #SprzątamyDlaPolski po opolsku. W akcji uczniowie I LO Cała Polska, także Opole usuwa dziś śmieci ze swojej najbliższej okolicy. Trwa akcja 'Sprzątamy dla Polski', której inicjatorem jest Stowarzyszenie 'Dla… » więcej 2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »