Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-04-29, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Tomasz Siemoniak w Opolu. Nie spodziewa się szybkiego końca wojny

Konferencja prasowa Tomasza Siemoniaka w Opolu, 29.04.2022 [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Tomasza Siemoniaka w Opolu, 29.04.2022 [fot. Witold Wośtak]
Inflacja, wojna w Ukrainie, stan polskiej armii oraz pomoc kredytobiorcom. Między innymi tych tematów dotyczyły dzisiejsze (29.04) spotkania Tomasza Siemoniaka z działaczami Platformy Obywatelskiej w Opolu.
Były wicepremier i minister obrony narodowej przyjechał do stolicy naszego regionu na zaproszenie Tadeusza Jarmuziewicza, byłego posła PO.

- Nie sądzę, aby wojna zakończyła się w niedalekiej przyszłości - mówił na konferencji prasowej.

- Nie jest tak, że rysuje się jakiś plan pokojowy, choć różni politycy, ostatnio sekretarz generalny ONZ, jeżdżą i rozmawiają. Nie widać nawet zarysów zawieszenia broni czy porozumienia pokojowego. W związku z tym potrzebne są dalsze sankcje, mocna presja na Rosję i wsparcie dla Ukrainy jako naturalne kierunki działania. Ważne jest również budowanie szerokiej koalicji wokół Ukrainy.

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny poinformował wstępnie, że inflacja w kwietniu jest na poziomie 12,3 procent.

- To między innymi efekt złych decyzji prezesa Narodowego Banku Polskiego - odpowiada Siemoniak na pytanie o przyczyny i pomysły na zahamowanie wzrostu cen.

- Nie wybierać znowu Adama Glapińskiego do Narodowego Banku Polskiego, tylko poszukać prezesa wiarygodnego, który będzie walczyć z inflacją, a nie wciąż mylić się. Na pewno dobra jest propozycja, która padła z ust Donalda Tuska, o obligacjach oprocentowanych tak jak inflacja. To chroniłoby oszczędności Polaków. Dlaczego ludzie wydają coraz więcej pieniędzy? Ponieważ obawiają się, że one tracą na wartości.

Zdaniem Siemoniaka, wojna w Ukrainie pokazuje, jak bardzo potrzebne jest NATO, co potwierdza chęć akcesu Szwecji i Finlandii.
Tomasz Siemoniak 1
Tomasz Siemoniak 2

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »