Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-04-30, 08:00 Autor: Jakub Biel

W Prudniku chcą wyremontować zabytkowe kamienice. Mają plan na mieszkania komunalne

Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Kamienice do remontu [fot. UM w Prudniku]
Władze Prudnika chcą wyremontować trzy zabytkowe kamienice na terenie miasta. Mowa o budynkach znajdujących się przy ulicy Szkolnej i Morcinka. Kamienice te miałyby zostać poddane gruntownej modernizacji i po przebudowie trafić do zasobu mieszkaniowego gminy Prudnik. Władze gminy szacują, że taka modernizacja może kosztować ponad 5,5 mln złotych.
- Chcemy modernizować te kamienice, ale w sposób mocno gruntowny – podkreśla Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika.

- W tym projekcie, który złożyliśmy do Polskiego Ładu zakładamy taką modernizację od dachu poprzez wszystkie przyłącza sieci, także remont klatki schodowej, elewacji w tym także wprowadzenie sanitariatów do samych lokali mieszkalnych.

Gmina zawnioskowała o 5 mln dofinansowania. Mieszkania w wyremontowanych kamienicach będą mogły być wynajęte w ramach mieszkalnictwa socjalnego lub komunalnego.
Jarosław Szóstka

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »