Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-13, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów. Politechnika Opolska proponuje nowy kierunek studiów podyplomowych

Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Politechnika Opolska uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych "zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów". To propozycja dla tych inżynierów, którzy chcą pracować w dużych firmach i jednocześnie myślą o nabyciu managerskich kompetencji. W siatce przedmiotów znajdzie się m.in. zarządzanie strategiczne i marketingowe, komunikacja interpersonalna czy trening kierowniczy.
- Jest to oferta dla osób, które przynajmniej pierwszy stopień studiów mają już za sobą
- mówi dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. - Stwierdziliśmy, że warto tym naszym inżynierom dodać pewności na stanowisku kierowniczym. Bo bardzo często kończąc kierunki techniczne absolwenci są branżystami, natomiast w obszarze tzw. kompetencji miękkich uczą się w dużej mierze na własnych błędach.

- Studenci dowiedzą się w jaki sposób zarządzać organizacją, jak się skutecznie komunikować - dodaje dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień. - To jak realizować, jak podejmować decyzje, czym tak naprawdę jest analiza finansowa czy jak wdrażać nowe rozwiązania. To są te zagadnienia, które stały się przedmiotem siatki studiów na tym kierunku. Jest to 16 przedmiotów wzajemnie się uzupełniających, które łączą elementy z zarządzania, ekonomii ale też aspekty prawne.

Zajęcia rozpoczną się w ostatnim tygodniu marca. Studia trwają dwa semestry i kończą się egzaminem końcowym, a nie pracą dyplomową.
dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień cz.1
dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień cz.2

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 10:45 Sezon narciarski na horyzoncie. Prawdopodobnie miłośnicy białego szaleństwa głębiej sięgną do portfela Choć do sezonu narciarskiego zostało jeszcze sporo czasu, to fani białego szaleństwa już zaczynają się martwić, jaki on będzie - przede wszystkim pod… » więcej 2022-09-25, godz. 10:40 Akcja zakończona sukcesem. Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 84-latka, który wyszedł na grzyby Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-letniego mężczyzny, który wczoraj (24.09) wyszedł na grzyby i zaginął w lesie. Poszukiwania były prowadzone… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 Ponad 6 tysięcy 90-latków mieszka w naszym województwie. Takie osoby wymagają wsparcia Na Opolszczyźnie mieszka najwięcej osób powyżej 90. roku życia. Tak wynika z najnowszych danych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 W Jasienicy Dolnej będą wspominać św. Maksymiliana Kolbe Mija 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w Jasienicy Dolnej w gminie Łambinowice » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 W niedzielę dożynki gminy Tarnów Opolski W ramach obchodów uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. » więcej 2022-09-25, godz. 07:10 W Sebastianeum chcą być w pełni niezależni energetycznie. Kolejne innowacyjne rozwiązania w Kamieniu Śląskim Ośrodek Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest aktualnie energetycznie samowystarczalny w 80%. Taka niezależność jest możliwa dzięki powstałej… » więcej 2022-09-25, godz. 07:00 Koniec remontu opolskiego odcinka autostrady A4. Od wtorku wraca stała organizacja ruchu We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »