Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-22, 11:04 Autor: Katarzyna Doros

"Podejmij mistrzowską decyzję". W sobotę szczepienia przeciw COVID-19 w trzech galeriach handlowych w Opolu

Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
"Podejmij mistrzowską decyzję". Konferencja prasowa dot. akcji szczepień w sobotę 22 stycznia [fot. Katarzyna Doros]
"Podejmij mistrzowską decyzję". Konferencja prasowa dot. akcji szczepień w sobotę 22 stycznia [fot. Katarzyna Doros]
Opolszczyzna zajmuje 13. miejsce po względem wyszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem i prognozowanym wzrostem zachorowań wojewoda opolski wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia, Grupą Azoty i siatkarskim klubem ZAKSA organizują sobotnią akcję szczepień pod hasłem "Podejmij mistrzowską decyzję". Chętni będą mogli zaszczepić się w trzech galeriach handlowych w Opolu. Nagrodą mają być klubowe gadżety Grupy Azoty.
- Nadchodzące dwa tygodnie są jeszcze ostatnią szansą na to, żeby zabezpieczyć się przed tragicznymi skutkami odmiany omikrona. Akcja promocji szczepień odbędzie się w najbliższą sobotę 22 stycznia od 11:00 do 18:00 w trzech centrach handlowych. Na szczepienia nie trzeba się wcześniej umawiać. Dla tych wszystkich, którzy podejmą decyzję i zaszczepią się pierwszą, drugą lub trzecią dawką, mamy mistrzowskie gadżety od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Mieszkańcy naszego regionu nie wywiązali się z obywatelskiego obowiązku dbania o swoje zdrowie, stąd nasza kolejna akcja promocji szczepień - dodaje Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Będzie możliwość również zaszczepienia dzieci z takim zaznaczeniem, że taka możliwość będzie tylko w centrum handlowym Solaris na pl. Kopernika. Tam będzie konsultacja lekarska przed szczepieniem. Zachęcamy rodziców do tego, żeby przychodzili ze swoimi pociechami. W pozostałych dwóch, czyli w Karolince i Turawa Park będą realizowane szczepienia osób dorosłych.

- Efektywny pracownik to przede wszystkim zdrowy pracownik - mówi Paweł Stańczyk, prezes spółki Grupa Azoty ZAK SA. - Zróbmy wszystko, żeby służba zdrowia, lekarze i pielęgniarki mogły się zajmować nami wszystkimi, ale w innych obszarach. Żeby oni byli dostępni, żeby tych ograniczeń nie było. Niestety, pandemia te ograniczenia wprowadza. Im więcej osób zaszczepionych i więcej naszej aktywności w tym obszarze, to tym odciążymy służbę zdrowia.

- Sami jako klub, jako zawodnicy jesteśmy wszyscy zaszczepieni, dzięki temu możemy godnie reprezentować województwo. Zachęcamy również kibiców, żeby się szczepili przeciw COVID-19 i zapraszamy do nas na halę do kibicowania - dodaje Piotr Szpaczek, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Liczba osób w pełni zaszczepionych w Polsce wynosi 21 541 049, a na Opolszczyźnie 446 526.
Sławomir Kłosowski
Robert Bryk
Paweł Stańczyk, Piotr Szpaczek

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »