Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 14:00 Autor: Jakub Biel

Mieszkańcy Brzegu chcą refundowanych badań rezonansem magnetycznym. Trwa akcja zbierania podpisów w tej sprawie

Rezonans magnetyczny © (fot. Katarzyna Zawadzka)
Rezonans magnetyczny © (fot. Katarzyna Zawadzka)
Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny bez limitów. NFZ zwiększył finansowanie badań [fot. flickr]
Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny bez limitów. NFZ zwiększył finansowanie badań [fot. flickr]
Brzeżanie chcą mieć dostęp do refundowanych badań rezonansem magnetycznym. W powiecie brzeskim działa pracownia RM, ale nie ma kontraktu z NFZ. Miejska radna Jadwiga Kulczycka postanowiła zaapelować w tej sprawie do Funduszu. Pod apelem zbiera podpisy mieszkańców.
- To jest ogromny ból mieszkańców, ponieważ muszą wykonywać te badania i jeździć w tym celu do ościennych miejscowości – mówi radna miejska Jadwiga Kulczycka.

- Akcja polega na tym, abyśmy my jako mieszkańcy zebrali podpisy po to, aby wystąpić z pismem do Narodowego Funduszu Zdrowia, aby zauważył potrzebę i problem, który jest w powiecie, właśnie braku tego rezonansu magnetycznego i dostępu dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Prywatne badanie rezonansem magnetycznym w Brzegu kosztuje od 320 do 480 złotych. Realizująca je firma już zapowiada podwyżkę. Od lutego przedział cen urośnie od 560 do nawet 960 złotych, w zależności od badanej części ciała.

- Narodowy Fundusz Zdrowia, który kontraktuje usługodawców nie mówi "nie" - przekonuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

- Widzimy taką potrzebę, aby również mieszkańcy powiatu brzeskiego mieli u siebie na terenie rezonans magnetyczny. Będziemy to analizować i w tym kwartale podejmiemy decyzję.

Petycję w sprawie refundacji badania rezonansem magnetycznym można podpisać w dwóch punktach stacjonarnych na terenie Brzegu: w pracowni Adiuvat przy ul. Mossora oraz Kwiaciarni „Irys” przy ul. Armii Krajowej. Podpisy są także zbierane bezpośrednio przez brzeskich radnych.
Jadwiga Kulczycka
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 19:30 Lublana coraz bardziej siatkarska. Do Słowenii docierają kibice ZAKSY, ale nie tylko Coraz więcej kibiców dociera do Lublany, gdzie jutro (22.05) odbędą się finały Ligi Mistrzów. Na trybunach hali Stożice może zasiąść 12,5 tysiąca… » więcej 2022-05-21, godz. 19:18 "To była najcięższa walka". Na Górze św. Anny uczono 101. rocznicę najważniejszej bitwy III Powstania Śląskie… Mija 101. rocznica bitwy o Górę św. Anny, która była najkrwawszym aktem III Powstania Śląskiego. Dziś (21.05) pod tamtejszym Pomnikiem Czyny Powstańczego… » więcej 2022-05-21, godz. 18:15 Prace za półmetkiem. Przedszkole w Grodźcu będzie gotowe szybciej niż planowano Będzie mogło tam uczęszczać 50 dzieci z trzech sołectw. Trwa budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Wylane zostały już posadzki, trwają prace związane… » więcej 2022-05-21, godz. 17:45 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 16:43 "Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa już działa! Można się zgłaszać Ruszył nabór do nowego rodzaju służby wojskowej - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w całej Polsce odbywają… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »