Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Seminaria internetowe, warsztaty i samobadanie. Co roku zwracają uwagę kobiet na profilaktykę raka szyjki macicy

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Opolu. Jak mówią organizatorzy, to inicjatywa dla kobiet w każdym wieku.
Zachorowalność na ten nowotwór jest bardzo wysoka, jest na 4. miejscu w Europie. Były już seminaria internetowe, warsztaty ginekologiczne oraz pole dance i spotkanie z jogą.

- Stawiamy na stacjonarną akcję, ponieważ rok temu nie było możliwości - mówi Aleksandra Węglarz, prezes Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w Opolu.

- Tak samo w piątek organizujemy warsztaty dotyczące biopsji gruboigłowej oraz warsztaty samobadania piersi. Udział w warsztatach jest dla każdego, jednak warto obserwować nasze media społecznościowe. Tam dokładnie wypisujemy zasady uczestnictwa. Można zapisać się w różnych ankietach i wtedy zapraszamy na zajęcia. Za każdym razem liczba gości jest ograniczona - staramy się zachować wszystkie wymogi epidemiologiczne.

Warsztaty mają aspekt nie tylko edukacyjny, ale również rozrywkowy.

Finałem tygodnia profilaktyki raka szyjki macicy będzie podświetlenie ulicy Krakowskiej w Opolu na różowo. Taki kolor będzie można zobaczyć w centrum miasta od piątku do niedzieli.
Aleksandra Węglarz

Wiadomości z regionu

2022-05-28, godz. 21:16 "Bardzo szczegółowo opisaliśmy trasę, analizując każdy zakręt". Rozpoczął się 53. Rajd Festiwalowy Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej 2022-05-28, godz. 08:15 Uwaga kierowcy, będą utrudnienia w ruchu. W Koźlu ruszają XII Biegi Koziołków Biegacze z całego regionu zgromadzą się dziś (28.05) na XII edycji Biegu Koziołków w Koźlu. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się z trasą o długości 5… » więcej 2022-05-28, godz. 07:10 "Dzięki mediacjom możemy zmienić na lepsze nasze społeczeństwo". W prószkowskiej Pomologii uruchomiono Centrum Mediacji… Kluczem do porozumienia jest znalezienie 'złotego środka'. Spory, różnice, konflikty warto rozwiązywać na drodze rozmów i mediacji. Właśnie w takim celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »