Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-17, 19:00 Autor: Jakub Biel

Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości"

Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Materiały edukacyjne [fot. Jakub Biel]
Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" i zostaną przeznaczone na doposażenie szkół w nowoczesne materiały edukacyjne.
- Dzięki tej pomocy nasze szkoły wejdą w XXI wiek – mówi Krzysztof Kwietniewski, naczelnik Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej UM w Namysłowie

- W naszej gminie skorzystało z niego 10. takich placówek, to szkoły podstawowe. Otrzymaliśmy na ten cel 740 tys. złotych. W zależności od ilości dzieci uczęszczających do danej szkoły, odpowiednia wartość mogła być przeznaczona dla danej placówki oświatowej.

Wśród szkół, które skorzystały ze wsparcia znalazła się m.in. Szkoła Podstawowa nr 5 w Namysłowie.

- Z pewnością to wsparcie pomoże szkole – mówi Dorota Suchecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Namysłowie. - Pozyskaliśmy w ramach projektu ok. 60 tys. zł. Projekt pozwolił doposażyć szkołę w niezbędny sprzęt, będziemy wykorzystywać w procesie edukacyjno-wychowawczym. Klocki z robotyki, drukarka trójwymiarowa, robot pozwalający przeprowadzić zajęcia np. z fizyki, z chemii.

Dodatkowo szkoły mogły pozwolić sobie na zakup pomocy naukowych promujących działania edukacyjne szkoły, np. aparaty fotograficzne czy kamery.
Krzysztof Kwietniewski
Dorota Suchecka

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 14:26 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »