Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-14, 21:20 Autor: Maja Laksy

Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim. " Przyjeżdżają grupy, a nawet rodziny z dziećmi"

Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Noc Biologów na Uniwersytecie Opolskim [fot.Maja Laksy]
Wiele pokazów, warsztatów i wykładów w różnorodnej formie - to tylko niektóre elementy Nocy Biologów, która odbyła się dzisiaj (14.01) na Wydziale Przyrodniczo - Technicznym Uniwersytetu Opolskiego. Hasło tegorocznej edycji to ''różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem''.
- Noc Biologów zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyjeżdżają grupy, a nawet rodziny z dziećmi - mówi Karolina Dorożyńska, przewodnicząca Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Opolskiego.

- Noc Biologów jest organizowana w całej Polsce i jest to wydarzenie, dzięki któremu możemy pokazać ludziom, czym tak naprawdę się zajmujemy. Na auli jest bardzo ciekawa wystawa owadów. Z kolei na pierwszym piętrze jest wystawa pająków i motyli. Możemy także nauczyć się robić zielnik czy zobaczyć ciekawe rośliny - dodaje.

- Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Noc Biologów to zdecydowanie wydarzenie zarówno dla młodszych, jak i tych starszych - informuje Grzegorz Kłys, wykładowca Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego.

- Ktoś może być zainteresowany dinozaurami, to paleozoologia. Ktoś entomologią, to mamy wystawy. Jeden z wykładowców pokazuje jak to preparować, jak zbierać, jakie są pozwolenia potrzebne, żeby to posiadać - mówi Grzegorz Kłys.

Dodajmy, że akcja została zorganizowana w ponad 35 placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Noc Biologów odbyła się po raz jedenasty.
Karolina Dorożyńska
Grzegorz Kłys

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej 2022-01-25, godz. 19:45 Radni sejmiku województwa obradowali zdalnie. Mówili o edukacji kulturowej i nauce języka niemieckiego jako języka… Za nami pierwsza w tym roku sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Z powodu sytuacji epidemicznej radni obradowali zdalnie. Wprowadzono zmiany do Wieloletniej… » więcej 2022-01-25, godz. 18:57 Od czwartku wraca nauka zdalna! Nie obejmie wszystkich Uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku (27.01) przechodzą na nauczanie zdalne - to decyzja resortu edukacji. » więcej 2022-01-25, godz. 18:30 Umiesz liczyć - licz na siebie? Gmina bierze się za remonty dróg powiatowych [Reporterskie Tu i Teraz] Gmina Ujazd chciała się dołożyć do remontów dróg i budowy chodników przy trasach powiatowych. Starostwo w Strzelcach Opolskich odmówiło, bo nie ma pieniędzy… » więcej 2022-01-25, godz. 18:15 Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko… » więcej 2022-01-25, godz. 16:50 Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA] Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać… » więcej 2022-01-25, godz. 16:16 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannie prawie 1000 uczniów i 6 nauczycieli [WYKAZ SZ… Blisko tysiąc uczniów trafiło na kwarantannę po wykryciu zakażenia koronawirusem w 15 szkołach i przedszkolach w Opolu. COVID-19 stwierdzono także u 7 nauczycieli… » więcej 2022-01-25, godz. 15:45 Zataił śmierć kolegi, bo bał się stracić dach nad głową. 24-latek "zamieszkał" z nieboszczykiem, grozi mu do 8… Do 8 lat więzienia grozi 24-letniemu Dawidowi G., który przez miesiąc w Nysie mieszkał pod jednym dachem z nieboszczykiem. Mężczyźnie przedstawiono trzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »